Napsal 19. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 16.–17. listopadu

Další víkend mládežnických soutěží je minulostí. Bitvu o body absolvovali dorostenci B, které doplnily oba výběry mladších žáků a kategorie přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 16.–17. listopadu

Dorostenci B

B-tým dorostenců předvedl podle trenéra Lukáše Patáka nejlepší výkon sezóny. A to v derby proti Bulldogs. „Zejména v první části duelu jsme dominovali a vytvářeli jsme si šance,“ uvedl. Protivník se naopak k ničemu nedostal. „Od druhé půlky se soupeř dostával více do hry. Přesto jsme silou vůle a individuální kvalitou zápas dotáhli do úspěšného konce,“ dodal Paták.

Kvalitní protivník čekal také v druhém utkání, kdy Hattrick narazil na Gullivers. „V první třetině byla znát únava z předchozího souboje. Těžko jsme se dostávali do tempa, což vedlo ke statické hře a množství chyb,“ zdůraznil trenér. Teprve od druhého dějství se dorostenci B častěji hýbali a měli více šancí. „Třetí část byla bitva o každý metr, ze které vyšel vítězně soupeř,“ sdělil Paták.

Hattrick tak ani v jednom měření sil výkonnostně nepropadl. „V zápase s Bulldogs si myslím, že jsme byli výrazně lepším týmem. Proti Gullivers jsme byli o něco lepší jen mírně, přičemž nás trápila produktivita,“ řekl kouč. Jako přednosti Hattricku se ukázaly souboje jeden na jednoho a kreativita v útoku.

Jsou však také věci, na kterých se musí zapracovat. Mezi ně patří obrana jak z pohledu týmu, tak i jednotlivců. Paták hlavně zmínil roli číslo čtyři, kdy jde o hráče bránícího soupeře bez míčku. „Závěrem musím vyzdvihnout výkon všech členů družstva, kteří v osekané sestavě 9+2 hráli aktivně a nechali na hřišti vše,“ uzavřel.

Mladší žáci A

Soutěžní víkend začal mladším žákům A proti Znojmu a Moravanům. „Navzdory velké převaze a šancím jsme soupeře gólově nepřestříleli. Vítězství nad Znojmem jsme si zajistili až po obratu v posledních minutách a s Moravany následovala remíza,“ pověděl trenér Marek Fiala. Poslední duel nabídl derby s Bulldogs, ve kterém výrazně vzrostlo tempo utkání. „Hrál se pěkný florbal na obě strany. Nakonec jsme byli efektivnější a brali jsme výhru,“ doplnil.

Turnaj sice Hattrick zvládl výsledkově dobře, ale trenér viděl mezery. „Obecně sledujeme, že v zápasech zatím neumíme držet vlastní laťku, co se týče kvality hry a individuálního výkonu,“ vyjádřil se Fiala. Často se tak stává, že se družstvo přizpůsobí hře protivníka místo toho, aby hrálo naplno a poradilo si s ním vlastní hrou. Ať už se jedná o rychlost, osobní dovednosti hráčů nebo nasazení.

Mladší žáci B

V prvním utkání turnaje se představili mladší žáci B proti Židenicím. Jejich vstup do zápasu byl však velmi ospalý. „Hráčům se nechtělo běhat, soubojům se vyhýbali a před brankou vše nechávali na gólmanovi. Druhá polovina už byla líbivější, hráči si vzali k srdci pár věcí a více jsme se hýbali,“ popisoval trenér Pavel Kocourek.

Hattrick očekával, že ani druhý duel proti Očovu nebude vůbec jednoduchý. „I přes celkem pěkný start zápasu hráči postupně přestali hrát a opět jsme se trápili. Nedostatečná koncentrace se přenesla také do posledního utkání,“ pokračoval Kocourek. Také proti Znojmu chyběla soustředěnost a vnímání, co se děje na hřišti. „Soupeř byl o něco důraznější. A hráči raději, než aby se zaměřili sami na sebe, opláceli a řešili malichernosti. Takovým přístupem se rozhodně prezentovat nechceme,“ nebyl spokojen kouč.

Celkově turnaj přinesl několik pěkných okamžiků, stále však je hodně na čem pracovat. „Velmi mě mrzí přístup některých hráčů, kteří si myslí, že ve svém věku už pobrali veškerá moudra. Ať už ode mě nebo od Dominika (Dvořáka) si nevezmou žádnou radu a snaží se donekonečna argumentovat,“ završil komentář Kocourek.

Přípravka

V sobotu odehrály všechny tři týmy přípravek turnaj ve Znojmě. „I když sestavy byly z různých důvodů nekompletní, všichni hráči a hráčky si za tento turnaj zaslouží pochvalu. Líbilo se mi nasazení, pohyb i práce s hokejkou. Nebáli se soubojů a zkoušeli překonat soupeře v situacích jeden na jednoho,“ vystihla trenérka Sabina Grycová. Ne vždy se vše podařilo, ale nechyběla snaha se při dalším pokusu zlepšit a řešit podobný moment jinak. „Doufám, že nás to všechny motivuje do další tréninkové práce,“ dodala.