Napsal 19. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hattrick uspořádal turnaj pro děti ze školních kroužků

Projekt Hattricku Brno s názvem Florbalujeme přinesl speciální událost. V neděli se uskutečnil ve sportovní hale Hattrick turnaj dětí ze základních škol, kde klub pravidelně pořádá florbalové kroužky. Co se na akci přesně dělo, popisovali trenéři Lukáš Paták a Lukáš Jalový.

Hattrick uspořádal turnaj pro děti ze školních kroužků

Paták vyzdvihl, že Hattrick se rozhodl uspořádat tento turnaj, aby dětem ze škol nabídl plný zážitek z florbalu. „Pozváni byli všichni hráči našich kroužků od první do třetí třídy, přičemž turnaj pro starší kategorie bude příště,“ řekl. Děti si tak vyzkoušely, jaké je hrát zápas, poznaly nové kamarády z dalších škol a rodiče se mohli dozvědět více o práci klubu.

Do turnaje se zapojilo asi třicet dětí z pěti škol. Účastníci se rozdělili do pěti týmů, které se utkaly systémem každý s každým. „Družstva měla přiděleného trenéra a v utkáních se střídali gólmani takovým způsobem, aby si všichni vyzkoušeli různé role,“ pokračoval Paták. Ze začátku se mladí hráči spíše oťukávali a rozkoukávali, ale duely postupně nabíraly tempo a přidávalo se hlasité fandění rodičů.

„V první řadě jsem hrozně rád, kolik dětí se na turnaji sešlo, že si jej všichni užívali a odcházeli s úsměvem na tvářích, ač unavení,“ zhodnotil Paták. Dohromady si tak odnášejí nezapomenutelné zážitky. „Doufám, že si všichni vášeň z turnaje přenesou do tréninků a budou se florbalem nadále bavit. Na závěr musím poděkovat všem rodičům, kteří společně s námi strávili celé odpoledne, neúnavně fandili a pomáhali s převlékáním i organizací,“ těšilo trenéra Hattricku.

Následujícího turnaje, který bude na programu v neděli 8. prosince, se zúčastní žáci čtvrtých a pátých tříd. Po Novém roce Hattrick ještě uspořádá další akci pro obě věkové kategorie. „Poděkování patří všem účastníkům z řad hráčů i rodičů, ale také všem, kteří pomáhali s organizací,“ připojil se Jalový.

Trenér klubu zmínil skvělou atmosféru na hřišti a v hledišti. Současně doufá, že se na dalším turnaji všichni sejdou v ještě větším počtu. „Co se týče plánů do budoucna, rádi bychom rozšířili naše kroužky ještě na více škol. Abychom dětem ukázali náš krásný sport a mohli se společně setkávat na podobných turnajích. Popřípadě pak věřím, že někteří účastníci by se mohli zapojit plně do klubu Hattrick Brno. Protože spolu jsme Hattrick! #SJH!“ uzavřel Jalový.