Napsal 18. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Čtvrtá výhra v řadě! Junioři uspěli v Otrokovicích výsledkem 7:4

Brňané vybojovali důležité body na hřišti Otrokovic. V sedmém zápas východní skupiny soutěže zvítězili 7:4 a aspoň prozatím zůstali na druhém místě tabulky. Utkání zhodnotil hlavní trenér Hattricku Jan Nizner.

Čtvrtá výhra v řadě! Junioři uspěli v Otrokovicích výsledkem 7:4

Panthers Otrokovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (2:3, 0:1, 2:3)

Mládežnický tým FBŠ navazoval na výsledek z minulého týdne, kdy porazil lídra soutěže FBC Ostrava. „Po návratu některých hráčů po nemocích a zraněních se v posledním týdnu celkem podařilo stabilizovat kádr, co se týče tréninku. Celkový projev družstva se tak pomalu lepší,“ vyzdvihl nynější situaci Nizner. A díky těmto faktorům Hattrick dobře vstoupil do zápasu.

„V úvodu a během první třetiny se mi herní projev líbil, ale bohužel se tolik nepromítl do skóre. Hráče uspokojil už nízký náskok o jeden nebo dva góly a dominance, ze které jsme v těchto momentech mohli těžit, jsme nevyužili,“ pokračoval kouč Hattricku. Brno tak drželo po dvaceti minutách jen těsnou výhodu 3:2.

Prostřední část však nepokračovala podle představ Hattricku. „Ve druhé třetině došlo, bohužel již opakovaně, k poklesu nasazení a k trestuhodnému snížení koncentrace na individuální úkoly,“ uvedl Nizner. Právě to stálo hosty nejen klidnější hru, ale málem i výsledek utkání. „Zbytečně je potom nutné pomáhat týmu aktivním koučingem a zásahy do sestavy. A to mě mrzí, neboť v utkáních se špičkovými soupeři bychom takto těžko uspěli,“ doplnil trenér.

Hattrick přesto za stavu 4:4 ve třetím dějství dal tři branky a vyhrál 7:4. Pro juniory jde o čtvrté vítězství za sebou. Proto FBŠ zatím patří druhá příčka tabulky, po které ovšem pokukuje i FbC Hradec Králové s mankem jednoho bodu a zápasem k dobru. Brňané se pokusí upevnit svůj náskok už příští víkend na domácí půdě – v sobotu proti Olomouci a v neděli proti Ostravě.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 16. Pšenčík (Michálek), 18. Malošík (Jančík), 42. Hrtús (Popovský), 45. Kahoun (Hrtús) – 2. Hudeček (Beneš), 10. Hájek (Gold), 18. Gold (Kůra), 38. Dvořák, 50. Musil (Hronek), 52. Bednář (Hronek), 54. Umlášek (Bednář). Střely: 22–27. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–0. Diváků: 24.

Související utkání
4:7
(2:3, 0:1, 2:3)
Sobota 16. listopadu 2019, 13:00
Městská hala Otrokovice