Napsal 13. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 9.–10. listopadu 2019

Mládež Hattricku se předvedla v dalších soutěžních zápasech. Zahráli si starší žáci, elévové nebo také přípravka.

Mladé naděje Hattricku: 9.–10. listopadu 2019

Starší žáci A

Hlavní družstvo starších žáků se na turnaji utkalo s Otrokovicemi. „Soupeř se prezentoval podobným stylem a přístupem jako my. Utkání bylo zajímavé s mnoha útočnými aktivitami na obou stranách. Individuální řešení, především ve finální fázi, bylo na naší straně kvalitnější. Díky tomu jsme se prosadili vícekrát,“ řekl trenér Zdeněk Mlčoušek. Duel ukázal, že sebevědomí některých hráčů roste s podobou skóre. „Víra ve vlastní schopnosti tedy zatím není dostatečně spojená s vnitřním nastavením – co umím, čím si jsem jist, ale že je naopak propojena s vnějšími okolnostmi. Především výsledkem,“ dodal.

Slovácko ve druhém utkání naopak ukázalo velmi ostrý styl hry. „Někteří naši hráči mají s podobným stylem problém a nedokáží se v tu chvíli koncentrovat na vlastní výkon. Místo toho řeší, že soupeř fauluje. Jinými slovy se soustředí na věci, které nemohou ovlivnit,“ popisoval Mlčoušek. Důležité však je koncentrovat se pouze na věc, jež mohou ovlivnit – a tou je vlastní výkon. „Soupeře výrazně přehrávali. Mnoho šancí jsme ale neproměnili právě pro nedostatečnou koncentraci na vlastní výkon,“ uzavřel.

Starší žáci B

Do prvního utkání proti Alligators nastoupili starší žáci B s nulovou pokorou. „Mysleli jsme si, že se utkání nejspíše vyhraje samo. Po krátké rozpravě o přestávce nastoupil do druhé třetiny naprosto odlišný tým. Odvážní hráči, kteří bojovali, kombinovali, nebáli se chodit do soubojů a vytvářeli si šance,“ podotkl kouč Pavel Kocourek. Kdyby měl hodnotit zápas podle druhé a třetí části, byl by určitě spokojen.

„Za druhé utkání má celý tým ode mě obrovskou pochvalu! Od brankáře Jakuba Mrkose až po všechny hráče, včetně mladších žáků. Soupeř nám nenechal nic zadarmo a šlo o velmi atraktivní utkání. Kluci doslova padali na zadek a herní projev byl až mírně nadstandardní,“ těšilo Kocourka.

Podle trenéra musí družstvo pamatovat na to, že florbal je kontaktní sport. „Budou se tak dít souboje, pády i drobné bolístky. Ty je potřeba překousnout a do dalších střídání nastoupit stejně odhodlaně,“ sdělil. Stále je tak sice co zlepšovat, ovšem posun od začátku ročníku je znatelný.

Elévové A

Kouč Lukáš Jalový ocenil, že uplynulý turnaj byl o poznání lepší než ten předešlý. „Všechny čtyři zápasy jsme měli pevně pod kontrolou hlavně díky nasazení a dobré hře s míčkem i bez něj. Soupeři byli o něco slabší, ale kluci i přesto vždy předváděli skvělou hru po celou dobu a nedali protivníkům vůbec žádnou šanci,“ pochválil. Všechny zápasy skončily poměrně vysokým rozdílem. „V trénincích musíme však ještě zapracovat na tom, aby vždy hráli všichni hráči na hřišti- A ne jenom jeden či dva. V tom jsem viděl na turnaji největší mezery,“ doplnil Jalový.

Výběr přípravky

Výběr přípravky odehrál v neděli turnaj na domácí půdě, ale ta mu úplně nesvědčila. „Chyběl hlavně pohyb bez míčku a vracení se po jeho ztrátě. Když jsme zvládli tyto situace řešit dobře, byli jsme vyrovnanými soupeři a v zakončení nám chyběl někdy jen kousek ke gólu,“ vykreslila trenérka Sabina Grycová. To se projevilo v měření sil proti holkám z Bulldogs.

„Napínavý duel jsme sehráli s Troopers, kteří také postavili do turnaje elévů přípravku. V něm jsme nakonec bojovným výkonem a zlepšeným pohybem uspěli. V utkáních proti Gepardům a Gullivers jsme nestačili fyzicky. Určitě jsme letos předvedli už lepší výkony, nicméně i z takových utkání se musíme učit a snažit se zkušenosti zúročit v dalších turnajích,“ dokončila komentář Grycová.