Napsal 12. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hemerka nastoupil v dresu reprezentace na Euro Floorball Tour

Na uplynulém turnaji Euro Floorball Tour ve Finsku nechyběl ani zástupce Hattricku. Za juniorskou reprezentaci hrál odchovanec klubu Adam Hemerka, který aktuálně působí ve finském týmu EräViikingit. A dokonce získal i cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Hemerka nastoupil v dresu reprezentace na Euro Floorball Tour

Čeští junioři obsadili na mezinárodní akci třetí místo. Nový reprezentační cyklus zahájili porážkou s Finy 0:7, načež nestačili ani na Švédsko po výsledku 1:13. Jedinou výhru si svěřenci trenéra Jaroslava Berky připsali nad Švýcarskem, které zdolali 7:6 po nájezdech. „Výsledkově se nám turnaj moc nepovedl. Sice jsme v posledním duelu zvítězili nad Švýcary, ale chtěli jsme určitě více potrápit seveřany,“ uvedl Adam Hemerka.

Podle Hemerky odehráli Češi velmi dobré utkání proti Finsku. „Přestříleli jsme soupeře, ale neměli jsme štěstí v zakončení. Se Švédskem byla vynikající první třetina, kdy jsme určovali tempo. Potom však přišlo polevení, a protivník jej krutě využil,“ pokračoval. Reprezentace si tak uvědomila, že je teprve na začátku dlouhé cesty a stále má na čem pracovat.

Už zmiňovaný duel s Finy měl pro Hemerku speciální nádech. Za svůj výkon totiž získal cenu pro nejlepšího hráče českého týmu. „Jsem samozřejmě rád, každé individuální ocenění mile potěší. Nicméně trochu to zkazila prohra, navíc jsme nedali ani branku,“ bilancoval.

Celkově Hemerka dosáhl na jednu asistenci, kterou si připsal v zápase proti Švédsku. „Musím říct, že před turnajem jsem byl lehce nervózní. Měl jsem za sebou jenom tři soutěžní utkání kvůli zranění, takže své působení na Euro Floorball Tour hodnotím neutrálně,“ poznamenal Hemerka. Je přesvědčený, že ještě neukázal vše, co v něm je.