Napsal 7. listopadu 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 2.–3. listopadu 2019

Kategorie dorostenců se zapojila do dalšího soutěžního víkendu. V dalších zápasech sezóny nechyběli ani mladší žáci, Výběr elévů nebo všechna družstva přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 2.–3. listopadu 2019

Dorostenci A

O víkendu čekali na družstvo Hattricku v úvodním zápase Hippos Ždár nad Sázavou. A tento soupeř podával v minulých duelech velmi dobré výkony. „Po delší době jsme vstoupili dobře do utkání, dali jsme první góly a zdálo se, že všechno jde podle plánu,“ řekl trenér Brňanů Lukáš Paták. Pak ale přišlo posledních pět minut první třetiny, kdy Hippos dali čtyři branky. „Ve druhé části jsme se z toho oklepávali a až ve třetí jsme se vrátili k naší hře,“ pokračoval Paták. Díky tomu Hattrick srovnal na konečných 5:5.

V dalších duelu proti Znojmu rozhodovalo zakončení a osobní souboje. „Zatímco opticky i na šance byl zápas vyrovnaný, náskok posilovalo pouze Znojmo. I když jsme ukazovali kvalitní výkon, neproměňovali jsme příležitosti,“ mrzelo kouče týmu. To vedlo k vítězství soupeře 10:4.

Paták pozitivně zhodnotil, že družstvo na turnaji zlepšilo hru s míčkem i spolupráci v celých pěticích. Projevily se však také mezery při osobních soubojích v defenzivě, kdy se hráči bojí hrát tělem a brání alibisticky „na dlouhou hokejku“. „To schopnější hráči logicky trestají. Taktéž zlobilo proměňování šancí, celkově kvalita zakončení pod tlakem a velmi důležitá byla psychická stránka výkonu,“ vyjmenoval trenér.

Utkání ale ukázala, že když si všichni věří a podporují se, půjdou věci lépe. „Naopak pokud budeme negativní a budeme se navzájem obviňovat z chyb, akorát se potopíme níže a níže,“ podotkl Paták. Na všech nedostatcích se ovšem dá zapracovat. „Věříme, že se vrátíme do prvního koše silnější a připravenější po všech stránkách,“ uzavřel.

Dorostenci B

Na další turnaji zamířil také B-tým dorostenců. První zápas odehrál proti Židenicím, které mu dělaly ze začátku problémy svým napadáním. „Tomu jsme se postupně přizpůsobili a mohli jsme více dominovat. Bohužel nás však srážel tradiční nešvar – proměňování šancí a pouze sledování protihráče s míčkem,“ poznamenal trenér Paták. Hattrick několikrát dostal gól z dorážky, a přitom jen sledoval střílejícího soupeře.

Druhé utkání s Hornets přineslo podobný scénář. „V úvodu jsme úplně vypadli z role a na hřišti jsme jen sekundovali. Během prvního dějství se situace zlepšovala a od druhé třetiny jsme herně dominovali. Soupeře držel pouze velmi dobrý výkon gólmana. A naše neproměňování šancí,“ popisoval kouč.

I přes potíže si však tým zaslouží pochvalu. „Potkali jsme asi dosud nejlepší protivníky a většinu času jsme herně dominovali. Také lépe zapojujeme do naší hry princip ‚nahraj a běž‘, více zapojujeme do hry celou pětku,“ těšilo Patáka. Naopak stále je potřeba pracovat na obraně. „Zejména na čtvrté roli hráče, a to bránění soupeře bez míčku a lepší reakci na všechny situace,“ uzavřel.

Mladší žáci A

Hlavní družstvo mladších žáků se představilo v neděli ve Znojmě, kde zvládl všechny tři zápasy. „V prvních dvou duelech jsme individuálně předčili Gullivers, následně pak i domácí Znojmo. Ale haproval nám pohyb hráčů bez míčku i při hře s ním,“ vystihl trenér Marek Fiala. Hráči se často pouze dívali, co kdo vymyslí, a chyběly náběhy s pohybem proti přihrávkám.

Poslední utkání, hlavně jeho druhá polovina, přidal Hattrick ve všech činnostech a nasypal soupeři góly. „Obecně v celém turnaji jsme předváděli solidní individuální převahu a hru jeden na jednoho. Jako nedostatky se ukázaly pohyb hráčů bez míčku a reakce po jeho ztrátě. Často jsme nechali protivníka utéct samotného, a buď jsme hasili problémy v defenzivě, nebo řešil brankář,“ zmínil Fiala. Celkově však jdou mladší žáci správným směrem.

Mladší žáci B

Trenér mladších žáků B Dominik Dvořák hodnotil turnaj pozitivně. „Oproti předešlým turnajům jsme zlepšili pohyb na hřišti i práci s míčkem. Musím kluky pochválit i za přístup na tréninku, ale na dobrou práci a soustředění musíme navazovat i dále,“ okomentoval.

Výběr elévů

Mezi rivaly v mladších žácích nastoupil Hattrick s Výběrem elévů. „Přestože jsme hráli proti starším soupeřům a z toho dva zápasy vyhráli a jeden zremizovali, nevidím turnaj příliš pozitivně,“ řekl kouč Lukáš Jalový. Podle něj chyběl prakticky ve všech utkáních náboj, pohyb a bojovnost. Hattrick uspěl pouze díky lepší individuální kvalitě.

„Přísnější měřítko snesl pouze závěr třetího duelu, kdy jsme dotahovali dvougólový náskok soupeře. To nás donutilo přepnout na vyšší obrátky a vyrovnali jsme. Před koncem jsme dokonce vstřelili i vítězný gól, bohužel těsně po konečné siréně,“ sdělil Jalový. V tréninku tak musí Výběr elévů zapracovat na tom, aby tímto stylem hrál za každého stavu proti každému soupeři.

Přípravka

O víkendu se do soutěží zapojily všechny tři týmy přípravky. „Možnost hrát dostaly většinou začínající a mladší děti. Byla vidět snaha i bojovnost, někteří si odnesli i první šrámy. Samozřejmě ne vždy se vše povedlo, ale o to větší byla radost z povedené akce, ze vstřeleného gólu nebo z vítězného souboje. Po turnaji všichni shodně tvrdili, že se chtějí zlepšovat, tak uvidíme na tréninku,“ dodala s úsměvem trenérka Sabina Grycová.