Napsal 30. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Junioři nestačili o víkendu na Olomouc a Ostravu

Hattrick má za sebou výsledkově neúspěšný víkend v kategorii juniorů. Mládežnický tým podlehl na hřištích soupeřů Olomouci i Ostravě a v základní části soutěže zůstal na třech bodech.

Junioři nestačili o víkendu na Olomouc a Ostravu

Sobotní zápas v Olomouci zahájili mnohem lépe domácí hráči, kteří už v první minutě vedli 1:0. Hattrick se však soupeři vyrovnal a až do třetí třetiny se mu držel na dostřel. Olomouc však rozhodla čtyřmi góly v posledních deseti minutách a zvítězila celkově 8:3. Na straně Brňanů byl bodově nejproduktivnějším florbalistou Jan David Šamánek se dvěma brankami.

„Nejspíš nejhorší výkon od začátku ročníku včetně přípravy. Není herní prvek, se kterým bychom mohli být aspoň částečně spokojeni. Hráči v úvodu zbytečně nervózní, druhou část jsme odchodili a třetí byla přehlídkou florbalových chyb a nekázně. Gratuluji soupeři,“ řekl v komentáři pro Český florbal trenér Jan Nizner.

O den později zamířil Hattrick do Ostravy, kde vyzval tamější FBC. V utkání se oba týmy přetahovaly o náskok a rozhodovala poslední fáze hry. V ní Ostravané utekli do klidného náskoku 8:4, který Brno už pouze snížilo na konečných 8:6. Hattrick tak nepřidal žádný bod k minulé výhře nad Otrokovicemi a zůstal v dolní půlce tabulky.

„Těžký zápas s tradičně kvalitním protivníkem. Stejně jako včera rozhodl za hratelného stavu špatný nástup do závěrečné třetiny. Chci poděkovat lavičce soupeře za férové gesto při nástupu do třetího dějství,“ uvedl Nizner.

Další utkání čekají Hattrick o tomto víkendu. V nich narazí na Štíry České Budějovice a Slovan Jindřichův Hradec.

Související utkání
8:3
(2:2, 1:0, 5:1)
Sobota 26. října 2019, 14:00
SH Čajkaréna Olomouc
Související utkání
8:6
(2:1, 3:3, 3:2)
Neděle 27. října 2019, 16:00
ČPP Aréna Ostrava