Napsal 23. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 19.–20. října 2019

Nejmladší hráči FBŠ se představili v dalších florbalových soubojích. O víkendu šli do boje nejen dorostenci a starší žáci, ale připojili se k nim také elévové nebo Výběr přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 19.–20. října 2019

Dorostenci A

Družstvo dorostenců odehrálo o víkendu další dva zápasy svojí skupiny. Nejdříve se svěřenci trenéra Lukáše Patáka utkali s Orlickem-Třebovskem. „Soupeř nás pozitivně překvapil přístupem k duelu, kdy nehrál žádného ‚zanďoura‘ a od prvních minut aktivně pressoval,“ vyzdvihl kouč. To podle něj podpořilo tempo střetnutí a celých 45 minut se hrál na obě strany aktivní florbal.

„Naše vyšší kvalita se projevila na konečném výsledku. Postupem času jsme začali proměňovat šance a ubránili jsme protiakce soupeře. Jedinou kaňkou na našem výkonu však bylo právě množství příležitostí, které jsme zahodili,“ dodal Paták.

Druhý zápas odehrál Hattrick proti Gullivers. „Do hry jsme naskočili ospale a už po dvou minutách jsme ztráceli dva góly. To značně ovlivnilo utkání,“ netěšila situace trenéra. Dorostenci FBŠ se sice potom dostali zpět do boje, ale na branky se hodně nadřeli. A zároveň několikrát inkasovali z jednoduchých šancí Gullivers.

Paták přesto viděl v utkání pozitivum: „Tím je poměrně dobrý pressing proti silnému soupeři.“ Současně se ale ukázaly slabiny týmu. „Místy nás stále trápí naivní přistupování k protihráčům v podobě bránění ‚na dlouhou hokejku‘, proměňování příležitostí a naše nástupy do zápasů. Při rozchytání si jen tak vykračujeme, a poté nám trvá skoro celou první třetinu, než zachytíme tempo duelu,“ upozornil trenér.

Starší žáci A

Dva souboje čekaly také hlavní tým starších žáků. Hattrick nejdříve narazil na silné Znojmo. „Soupeř předváděl vyspělou fyzickou a taktickou hru. A od začátku nás přehrával,“ uvedl kouč Zdeněk Mlčoušek. Ten ale zdůraznil, že Brňané jdou v tréninku jinou cestou.

„Proto se s takto vedeným a připravovaným protivníkem nemůžeme v tuto chvíli, především výsledkově, měřit. Náš směr je učit hráče samostatnému rozhodování a odvaze nebát se za něj vzít odpovědnost,“ vysvětlit Mlčoušek. Cestu jiných družstev tak označil trenér za „direktivnější“, kdy hráči mají striktně nastavené úkoly, které na hřišti pouze plní.

Dalším rivalem Brna se stali Troopers, kteří volí podobný styl rozvoje jako právě Hattrick. „Hráči obou týmů se snažili hledat vlastní řešení a reagovali na soupeře vlastními rozhodnutími,“ přiblížil trenér. O výsledku nakonec rozhodla lepší individuální kvalita FBŠ na všech postech včetně brankáře. „Na rozdíl od prvního utkání měl tento souboj z hlediska vývoje hráčů smysl,“ řekl Mlčoušek.

Elévové A

A-tým elévů absolvoval čtyři duely, v nichž výsledkově obstál na výbornou. „První dva zápasy byly velmi vyrovnané. Soupeři byli kvalitní, ale přehráli jsme je individuálními dovednostmi. V dalších dvou utkáních jsme byli lepší všech aspektech hry. Z turnaje jsme si tak zaslouženě odnesli čtyři výhry,“ shrnul trenér Jakub Maleček.

Elévové B

Turnaj elévů B začal kvalitním soubojem mezi dvěma týmy Hattricku. „Vyrovnaný duel plný osobních soubojů, šancí, hezkých akcí a velmi aktivní hry. Další zápasy probíhaly z naší strany velmi podobně, až na pár momentů jsme udrželi vysoké tempo. Do příště musíme zapracovat na větší jistotě při hře s balónkem i na lepším pohybu hráčů bez míčku. Kluky musím pochválit za výborný přístup ke všem zápasům,“ uvedl trenér Lukáš Jalový.

Elévové Kids

K víkendovému turnaji nastoupil celek elévů Kids. „Kluci hráli celkem dle svých možností. Co jim ale chybělo po celý turnaj, byl důraz. V soubojích, často s hokejkou v jedné ruce, jsme ztráceli lehce míčky a těžko je získávali zpět,“ popisovala trenérka Sabina Grycová. Pokud však hráči budou poctivě pracovat na tréninku, zlepšení se určitě projeví i na hřišti.

Výběr přípravky

Trenérka Grycová nechyběla ani při utkáních Výběru přípravky. „Kluci odehráli povedený turnaj. Nebáli se hrát florbal a také proti starším soupeřům ukázali důraz a odvahu při průnicích jeden na jednoho,“ zmínila příznivé momenty týmu. Ke konci turnaje už však trochu chyběly fyzické síly. „Ani přesto družstvo nevzdávalo souboje, jen se už pomaleji vracelo do obrany,“ upřesnila.

Související utkání
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)
Sobota 19. října 2019, 13:20
SH SportPoint Brno
Související utkání
13:2
(5:0, 4:2, 4:0)
Sobota 19. října 2019, 11:10
SH SportPoint Brno
Související utkání
2:6
(1:3, 0:1, 1:2)
Sobota 19. října 2019, 16:00
SH Na Bouchalkách Žďár n/S.
Související utkání
0:13
(0:2, 0:6, 0:5)
Sobota 19. října 2019, 13:00
SH Na Bouchalkách Žďár n/S.