Napsal 21. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Základní část juniorské ligy zahájil Hattrick vítězně

Junioři Hattricku nastoupili po uplynulé kvalifikaci k úvodnímu duelu základní části ligy. Jejich soupeřem byly Otrokovice, se kterými se Brňané utkali už v předchozí části sezóny. Tentokrát si však vedli výsledkově lépe a získali tři body za výhru 5:3.

Základní část juniorské ligy zahájil Hattrick vítězně

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Panthers Otrokovice 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Trenér juniorů FBŠ Jan Nizner ocenil pěkný zápas, který Hattrick vybojoval ve svůj prospěch po třetinách 2:1, 3:1 a 0:1. „Konečně se potkávají družstva v takových složeních, v jakých by pravděpodobně nastupovala běžně už od začátku ročníku, kdyby se zachoval loňský koncept soutěže,“ poznamenal kouč Hattricku.

Niznera těšil výkon také s ohledem na situaci týmu. „I přes značnou marodku v podobě čtyř zraněných hráčů základní sestavy jsme prokázali, že umíme hrát solidní florbal schopný konkurence mezi, řekněme, 24 nejkvalitnějšími kluby celostátní soutěže,“ vyzdvihl trenér.

„Budeme nadále poctivě pracovat v tréninku a věřit, že i utkání mimo TOP dvanáctku nám poskytnou dostatek momentů pro zrání kvality našich talentovaných hráčů. Protože ti podle mého přesvědčení v týmu rozhodně jsou,“ sdělil Nizner. Další zápasy čekají Hattrick už o nadcházejícím víkendu, kdy venku narazí na Olomouc a FBC Ostrava.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 9. Pavlík (Hronek), 15. Hronek (Bednář), 25. Umlášek (Kůra), 33. Šamánek (Suk), 37. Beneš (Hronek) – 20. Jančík (Kořének), 22. Malošík (Hájek), 56. Jančík (Kořének). Střely: 31–22. Vyloučení: 3–1. Využití: 0–1. Diváků: 43.

Související utkání
5:3
(2:1, 3:1, 0:1)
Neděle 20. října 2019, 13:30
VUT CESA Brno 1