Napsal 16. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 12.–13. října 2019

Dalším týdnem mládežnických soutěží prošli bez porážky dorostenci B, kteří jsou první v tabulce. Svá utkání mají za sebou také mladší žáci nebo Výběr elévů se všemi týmy přípravek.

Mladé naděje Hattricku: 12.–13. října 2019

Dorostenci B

Svoji neporazitelnost v sezóně prodloužili dorostenci B. Proti Holešovu využili hlavně toho, že dobře vstoupili do utkání a kontrolovali vývoj první třetiny. „Druhá a třetí část přinesla zlepšený výkon soupeře a hra se vyrovnala. Holešov hrozil především individuálními akcemi,“ sdělil trenér družstva Lukáš Paták. Hattrick však i přes chvilkové výpadky zvítězil 6:4.

Druhým protivníkem Brňanů se stala Kroměříž, která vycházela z kvalitní obrany a dlouhých nahození. „Proto bylo pro nás poměrně těžké chodit do šancí a celkově získat tempo. Naštěstí jsme postupně měli navrch a soupeři docházely síly,“ zhodnotil Paták výhru 7:3.

Hattrick má po čtyřech zápasech plný počet bodů a drží se na čele druhé ligy dorostenců. „Dobře jsme napadali a už umíme do této činnosti lépe zapojit všech pět hráčů. To se však stále tolik nedaří v postupném útoku. Také jsme ukázali, že zvládáme řešit protiútoky ve hře jeden na jednoho,“ vybral trenér důležité prvky taktiky. Dorostenci B tak budou nadále pracovat na tom, aby svojí hrou konkurovali i dalším silným týmům v soutěži.

Mladší žáci A

Víkendový turnaj mladších žáků A zhodnotil trenér Marek Fiala pozitivně. „Kluci ve všech utkáních makali a nic nevypustili. Přestože nám občas chyběl klid a přesnost v mezihře i při pohybu hráčů bez míčku,“ uvedl. Tým se ale postupně zlepšoval a jeho výkon vygradoval posledním zápasem turnaje. „V něm jsme hráli pohledný florbal a dali více gólů. Velký přínos pro nás pak měl duel s áčkem Gulliverů, ve kterém nás soupeř v určitých chvílích zatlačil,“ doplnil Fiala.

Mladší žáci B

Jak odehráli svá utkání mladší žáci B, mluvil jejich kouč Dominik Dvořák. „Přišlo mi, jako by se opakoval minulý turnaj. Opět jsme se v zápasech zabývali spoustou zbytečných věcí, a bohužel ne těmi, které se týkaly naší hry,“ mrzelo trenéra. Ten zmínil, že Hattrick ke všem měřením sil přistoupil laxně. „A to i kluci A-týmu této kategorie, kteří by měli vyčnívat svojí pílí na každém turnaji. Kluci se musí naučit, že jak přistoupí k tréninku, se potom projeví na hřišti,“ uzavřel komentář Dvořák.

Výběr elévů

Jakub Maleček v roli trenéra Výběru elévů popsal, že jeho družstvo v prvních dvou zápasech přehrávalo starší soupeře. „Bohužel jsme ale kvůli věkovému rozdílu nebyli schopni překonat brankáře. V těchto duelech jsme nakonec dvakrát remizovali,“ dodal. V posledním utkání Hattrick čekalo áčko mladších žáků Znojma. „Sice jsme prohráli, ale za náš výkon se rozhodně nemusíme stydět. Celkově hodnotím turnaje velmi kladně,“ těšilo kouče týmu.

Přípravka

O víkendu nastoupily k zápasům všechny celky přípravek. Tentokrát se však ani jednou vzájemně neutkaly. „V sobotu se tým Kids představil v Tuřanech – a kromě střetnutí s Gullivers všechny souboje s přehledem ovládl,“ vyzdvihla trenérka Sabina Grycová. Přípravka Kids uspěla i přesto, že se pomaleji rozjížděla na úvod turnaje proti Sokolům. „Nakonec ale kluci odvedli dobrý výkon a zaslouží si pochvalu. Nicméně těžší soupeři nás určitě ještě čekají,“ řekla.

V neděli se na SportPointu představily výběry Black a Red. „Na turnajích se stále objevují noví hráči a hráčky, kteří zažívají svá první soutěžní utkání. Někdy to chce více přidat na pohybu, jindy na důrazu, ale radost ze hry nechyběla,“ pokračovala Grycová. Před přípravkou však stále stojí hodně práce na trénincích. „Snad si děti turnaje užily a společně se už těšíme na další,“ popřála trenérka.