Napsal 8. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 5.–6. října 2019

Přinášíme tradiční souhrn výsledků mládeže Hattricku ze soboty a neděle. Jak se dařilo našim družstvům v dalších těžkých bojích o body? Do hry zasáhli nejen starší žáci, ale také hráči mladších kategorií.

Mladé naděje Hattricku: 5.–6. října 2019

Starší žáci A

Víkendové zápasy absolvovali starší žáci A proti Zlínu Lions a Gullivers Brno. „Oba soupeři, se kterými jsme hráli, patří mezi nejsilnější v soutěži. Tito protivníci nás v danou chvíli převyšovali a zaslouženě vyhráli, byť výsledky vyznívají krutěji, než vypadal obraz hry,“ přiblížil trenér Zdeněk Mlčoušek. Ten zmínil, že cílem Hattricku bylo hrát co nejaktivněji v rámci dovedností týmu.

„Ve hře se objevovalo mnoho pozitivních i negativních prvků. Z kladných to byla odvaha a chuť přehrát soupeře v souboji jeden na jednoho. Z nepříznivých šlo především o pomalé rozhodování a reakce,“ popisoval kouč družstva. Vrátil se také k vysokému manku ve skóre, které přičetl hlavně rozdílu ve fyzických dispozicích mezi Hattrickem a jeho rivalům a ztráta víry ve vlastní schopnosti. „Tu způsobuje zbytečné zaměřování se na výsledek jako jediný parametr ověření dovedností. Důležitý není výsledek, ale to, co se naučíme a jak se poučíme z chyb,“ doplnil Mlčoušek.

Starší žáci B

Společně se staršími žáky A odehrál svá utkání i B-tým stejné kategorie. „Do prvního duelu s Blanskem jsme vstoupili s pokorou a makali hned od první minuty. Hráči hráli přesně to, co jsme si řekli před startem,“ potvrdil trenér Pavel Kocourek. Bylo vidět zlepšení od minulého kola a Hattrick se soustředil na aktivní hru dopředu i střelbu. „Družstvo se koncentrovalo, chodilo do soubojů o míček a spolehlivě bránilo. Musím pochválit hráče a také parádně chytajícího Kubu Mrkose,“ pokračoval.

Také druhý zápas proti Horní začal Hattrick pěkným výkonem, když se hráči nezalekli ani soubojů s mnohem vyššími soupeři. „Tlačili jsme se do brány a zbytečně jsme nezahazovali míček. Trápila nás ovšem přesnost střel,“ litoval Kocourek. Vyrovnaný průběh se projevil výsledkem 0:0 po první třetině, podobně to vypadalo i v části druhého dějství.

Potom se však utkání zlomilo na opačnou stranu a FBŠ naprosto přestalo hrát. „Nejvíce mě mrzí, že jsme se přestali soustředit. Přišlo hledání chyb u rozhodčích nebo soupeře a zbytečné rozpolcení kvůli netrefené brance,“ sdělil Kocourek. Nejen to společně s naivní obranou a stresem nakonec Hattrick stálo zápas. „Herní projev nebyl na úrovni starších žáků. Je potřeba si uvědomit, že se hraje až do poslední minuty a musíme být stále koncentrovaní. A to zejména na sebe, nikoliv na okolí. Nervozita se přenáší z hráče na hráče a vše se potom projeví,“ uvedl trenér týmu.

Kocourek proto věří, že se do příště zapracuje na hlavních nedostatcích. A to i v zápasech, které nebudou jednoduché. „Také bude nutno se opět zaměřit na pohyb se soupeřem a na správné bránění. Vím, že jak starší žáci, tak zúčastnění mladší žáci umí zahrát pěkné duely. Ale takové zbytečnosti nám mohou pokazit celé utkání,“ uzavřel Kocourek.

Elévové A

Turnaj na ZŠ Horní začal dobře a hned v prvním zápase kluci převáděli hezký florbal. Nechyběla rychlost, individuální kvalita ani týmová hra. „Na tento výkon jsme navázali i ve všech dalších zápasech. Kromě drobného výpadu ve třetím utkání proti mladým puškám z Moravan jsme opět odehráli solidní turnaj,“ vyzdvihl trenér Lukáš Jalový.

Současně tím ale dodal, že kvalita soupeřů byla nižší a tým se nemůže svými úspěchy uspokojit. „Je potřeba v dalších trénincích zapracovat na individuální technice, která u kluků občas pokulhává,“ podotkl Jalový.

Elévové B

Elévové B se utkali ve vzájemném měření sil s Výběrem přípravky. „Tento zápas byl celou dobu pod taktovkou mladších členů Hattricku. V dalších třech svedli kluci B-týmu asi nejvyrovnanější duel proti Bulldogs White, kdy na soupeře stačili fyzicky a soustředili se na hru po celý zápas,“ řekla trenérka Sabina Grycová.

Proti Adamovu a Gepardům už byl výkon slabší. „Kluky na turnaji trápila střelecká muška. Střídaly se lepší momenty s těmi méně povedenými. Jestli budou kluci poctivě pracovat na tréninku, zlepšené výkony se určitě dostaví,“ nepochybuje Grycová.

Výběr přípravek

Výběr přípravek si na turnaji vedl velmi dobře. Přemožitele našel až v posledním střetnutí v týmu Gepardů. „Ale ani v tomto duelu nedali kluci a holky kůži zadarmo a ve velmi pohledném a dramatickém utkání bojovali až do konce. Všichni předváděli v zápasech pěkný florbal, nechyběly přímočaré akce do brány ani kombinace přes celé hřiště. Děkuji všem za nasazení i bojovnost a rodičům za podporu,“ vystihla Grycová.