Napsal 7. říjen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Statistiky Hattricku: Jubilejní body Fuchse a Kůry, k milníku se blíží Andrle

V minulém kole superligy zakulatilo hned několik hráčů své individuální statistiky. Mezi ně patřili také kapitán Marek Fuchs nebo Jonáš Kůra. K výjimečnému počtu zápasů se krok po kroku dostává Jakub Andrle, 200 bodů v nejvyšší soutěži potom možná už brzy čeká Davida Coufala.

Statistiky Hattricku: Jubilejní body Fuchse a Kůry, k milníku se blíží Andrle

Přestože Hattrick na hřišti Královských Vinohrad prohrál, v individuálních statistikách padlo několik milníků. Jubilejní padesátý bod za dospělý tým Hattricku zaznamenal Jonáš Kůra, který se díky asistenci dostal na bilanci 25+25. Stejnou hranici, akorát v rámci superligové kariéry, pokořil svým gólem kapitán Marek Fuchs. Třicet bodů za Brno pak uzavřel Martin Nagy, který k 23 brankám přidal sedm nahrávek.

A zajímavá čísla se rýsují i před šestým kolem Superligy florbalu, v němž Hattrick zamíří do Ostravy. Další statistiku může překonat opět Fuchs, který se blíží 130 bodům od přestupu do Hattricku. Nyní jich v součtu má 127. Nikdo z aktuálního kádru jich tak nenasbíral více než on, a to ani tahoun Luděk Ondráček. Ten však není daleko, protože mu na kapitána mužstva chybí pouze pět bodů.

V historické tabulce klubu se může posunout výše Jan Grábl. Jeho 65 gólů a 46 asistencí ve 132 zápasech jej dostávají o bod za bývalého hráče FBŠ Jana Vojtíška. Zakulacení bodového zisku v dresu Hattricku se potom nabízí také Dominiku Dvořákovi, odchovanec Znojma je se svým počtem 21+7 dva body od čísla třicet.

Služebně nejstarším florbalistou nynějšího celku je Jakub Andrle se 148 starty za A-tým. Už ve druhé půlce října tak teoreticky může mít na kontě 150. utkání. K 90. bodu za Hattrick se přibližuje David Coufal s momentální bilancí 55+33, který zároveň cílí i na 200. bod v superligové kariéře (nyní 194).