Napsal 3. říjen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Nová možnost získat body, Hattrick jede na Královské Vinohrady

V Superlize florbalu se schyluje k dalšímu utkání. Páté kolo soutěže odehraje Hattrick na půdě Královských Vinohrad, kde bude bojovat o první letošní vítězství. Zároveň půjde o setkání starých známých soupeřů.

Nová možnost získat body, Hattrick jede na Královské Vinohrady

Pražané po úvodních třech prohrách ročníku bodovali minulou neděli nad FBC Ostrava. Protivníka však zdolali až v prodloužení výsledkem 5:4. Týmu SKV tak patří průběžné dvanácté místo se ztrátou tří bodů na play-off.

Hattrick je sice momentálně poslední, ale oproti Vinohradům má pouze o bod méně. Ten Brno vydřelo minulý týden v pondělí na hřišti Panthers Otrokovice, kde podlehlo svému soupeři 5:6 v přidaném čase. Rozdíly v superligové tabulce jsou zatím těsné, takže Hattrick má dobrou šanci se případně posunout blíže k postupové osmičce.

Musí se však pamatovat na to, že Vinohrady patří k nebezpečným protivníkům. Hattrick je při vzájemných utkáních v první lize nikdy neporazil o více jak tři góly. Nejvýraznější výhra FBŠ se datuje do 23. září 2013, kdy Brňané na Vinohradech uspěli v sezónní premiéře 7:4. Stejný ročník ovšem přinesl i zklamání, protože SKV ve finálové sérii rozdrtilo Hattrick 3–0 na zápasy.

Společná bilance se začala měnit v pozdějších letech, brněnský klub tak aktuálně drží sérii čtyř vítězství v řadě. Z předchozích šesti duelů jich svěřenci Marka Fialy potom výsledkově zvládli rovných pět.

„Vinohrady zatím odehrály solidní zápasy s kvalitními soupeři. Proto očekávám těžký souboj o první tříbodovou výhru, ke kterému musíme přistoupit podobně jako v případě silnějších protivníků,“ popsal útočník Hattricku David Coufal. Ten se může v utkání přiblížit jubilejnímu 200. bodu ve svojí superligové kariéře, nyní má na kontě 109 gólů a 85 asistencí.

Kulatým bodům v dresu Hattricku jsou pak nejblíže Jonáš Kůra (25+24) nebo Martin Nagy (22+7). Pouze o bod méně než Nagy má ještě Dominik Dvořák (21+7).

Jak nakonec důležité utkání dopadne? Bitva se odehraje v sobotu 5. října v hale TJ Sokol Vinohrady. Začátek duelu bude připraven na 16.30.