Napsal 1. října 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 28.–29. září 2019

Další víkend, který se věnoval mládežnickým soutěžím, je minulostí. Podívejte se na kompletní souhrn výkonů našich mladých naději.

Mladé naděje Hattricku: 28.–29. září 2019

Dorostenci A

V sobotu se dorostenci postavili v městském derby Gullivers. „První třetina přinesla vyrovnanou část utkání, ve které oba týmy hrály zodpovědně, kompaktně a nepouštěly soupeře do příliš mnoha šancí,“ otevřel hodnocení trenér Pavel Brückner. V dalším dějství však Hattrick vypadl z role a nedostával soupeře tolik pod tlak.

„Neuměli jsme udržet balónek v nebezpečných prostorech. Závěrečná třetina byla z naší strany povedenější, kdy jsme měli častěji míček a dostávali jsme se do střeleckých pozic. Ale na více než korekci skóre to nestačilo,“ poznamenal Brückner k výsledku 3:6.

Trenér dorostenců ale dodal, že jeho družstvo narazilo na silného a fyzicky velmi dobrého rivala: „Zápas nám ukázal, že musíme v tréninku pracovat ve vyšší intenzitě a na větší podpoře spoluhráčů při hře s míčkem.“

Dorostenci B

Úspěšný vstup do nové sezóny zaznamenali dorostenci B, které v prvním utkání čekalo Blansko. „Soupeř bohužel kvůli účasti starších žáků na turnaji na Slovensku přijel ve značně okleštěné sestavě. Celý duel se tak nesl v duchu pasivní hry soupeře a našeho dobývání jeho obrany,“ vystihl brněnský kouč Lukáš Paták. Jeho tým poměrně dobře dostával míček do pohybu, díky čemuž postupně přidával góly. „Pozitivně hodnotím, že jsme i přes pasivitu Blanska udrželi aktivní hru po celý zápas. A až na jeden brejk jsme se poctivě vraceli,“ podotkl.

Druhý souboj s Dolními Bojanovicemi znamenal úplně jinou situaci. „Výběr plný dorostenců, kteří na tom byli velmi dobře fyzicky. To nám zejména v první třetině způsobovalo problémy. Trochu jsme se prali s tím, že oproti minulému utkání musíme přepnout na vyšší rychlostní stupeň,“ řekl Paták. Důležité bylo také hrát chytřeji. „To jsme zlepšili od druhého dějství a začali jsme být lepším družstvem, což se podepsalo na skóre,“ dodal. Hattrick se tak posunul se šesti body do čela tabulky při skóre 20:4.

Mladší žáci A

Premiérový turnaj neminul ani mladší žáky A. Podle trenéra Marka Fialy odpovídaly startu soutěže tempo i úroveň hry: „Především první půlka úvodního zápasu byla na můj vkus vlažnější. Působili jsme dost ospalým dojmem s malým sebevědomím. Od druhé půle s Bulldogs jsme hráli daleko lépe a aktivněji.“

Kouč zároveň zmínil, na co se bude nyní s týmem na turnajích zaměřovat. „Klíčová bude odvaha v situacích jeden na jednoho, rychlost přechodu do útoku a tlak v zakončení. V prvním utkání dal vítězný gól Vojta Spousta šest sekund před koncem, další dva duely potom proběhly více v naší režii,“ popisoval Fiala. Některé akce jeden na jednoho však zařadil mezi ty ne zcela správně provedené. To se týkalo pokrývání míčku a občas špatně zvolené řešení v nevhodné situaci.

„Suma sumárum: tři zápasy, tři výhry. Musíme se ovšem hrou více bavit, uvolnit se, být odvážní a nebát se brát zodpovědnost do svých rukou,“ shrnul na závěr Fiala.

Mladší žáci B

Do prvních dvou utkání turnaje vstoupili hráči Hattricku bez koncentrace. „Přestože šlo o první turnaj tohoto ročníku, nemůžeme být v jednom zápase dvakrát vyloučeni za špatné střídání. Hráčům se nedařilo plnit základní věci a zbytečně se nechávali rozptylovat hloupostmi,“ mrzelo trenéra Pavla Kocourka. Postupně se sice tempo a soustředěnost zlepšovaly, všechny situace však řešil tým až příliš složitě.

„Tento turnaj nás bohužel zklamal. Za trenéry míří pochvala k Radimu Tyllovi a Danu Běhalovi, kteří všechny souboje odmakali na sto procent s maximálním ‚focusem‘. Doufám, že je to dostatečný signál, aby se plnila maximální docházka, na trénincích panovala určitá pokora, soustředěnost a nasazení do jeho jednotlivých částí,“ sdělil Kocourek. Jedině takovým způsobem se může družstvo posouvat ke kvalitnějším výkonům.

Výběr elévů

Výběr elévů si vzal na starost v roli kouče Jakub Maleček. „První zápas proti Slavkovu byli kluci až na posledních pět minut ve všech částech hry výrazně lepší. Tomu odpovídalo i vysoké skóre,“ uvedl. Ve druhém střetnutí s Hornets Brno ale Hattricku utekl začátek. „Po necelých dvou minutách jsme prohrávali o dvě branky. Po zbytek utkání kluci bojovali, ovšem výsledek už neotočili,“ pokračoval Maleček.

Na závěr turnaje proti Troopers chybělo týmu více štěstí v zakončení, a proto pouze remizoval. „Kluci až na pár okamžiků odehráli tři slušné zápasy proti starším soupeřům a nasbírali cenné zkušenosti,“

Přípravka

Přípravky Red a Kids se utkaly se soupeři v turnaji na Lesné. „Představili se většinou hráči a hráčky, kteří tuto sezónu s florbalem začínají nebo přešli z nejmenší kategorie – školičky. Ukázalo se, že většina dětí je velmi šikovná a při poctivém tréninku se mohou rychle zlepšovat,“ potvrdila trenérka Sabina Grycová. Po překonání nervozity a strachu v prvních zápasech byla na dětech vidět snaha hrát a radost při každé povedené akci na hřišti. „I ti zkušenější se zápas od zápasu zlepšovali a všichni zaslouží za první soutěžní turnaj pochvalu,“ doplnila.