Napsal 25. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 19.–22. září 2019

Velká část mládežnických kategorií Hattricku zahájila ostrou část sezóny. Jak se dařilo našim družstvům v soubojích, které se konaly (nejen) o uplynulém víkendu?

Mladé naděje Hattricku: 19.–22. září 2019

Dorostenci A

Předehrávku absolvovali už minulý čtvrtek dorostenci, kteří zvítězili nad Okříškami 7:4. Tím si udrželi dosavadní neporazitelnost v soutěži a zůstali na vrcholu tabulky. „V první třetině jsme hráli sebevědomě s balónkem, ale chyběla nám produktivita a někdy i trochu větší touha dát gól. Jít za dorážkou nebo pro míček i do prostorů, kde to bolí,“ popisoval trenér Lukáš Paták.

Další část hry však přinesla zlepšení nejen při hře s míčkem, ale i při napadání. „Také jsme začali proměňovat naše šance, což nám dovolilo zvýšit náskok. Ve třetí části se pak projevil náš nešvar, kterým je neschopnost koncentrovat se po celou dobu zápasu,“ vytkl Paták. Okříšky se proto osmělily a začaly hrozit z brejků, k nimž přidaly i nebezpečný postupný útok. „Výsledkem bylo prohrané třetí dějství, které je z hlediska skóre i hry kaňkou na jinak dobrém výkonu,“ dodal kouč.

Starší žáci A

Hlavní celek starších žáků absolvoval na víkendovém turnaji dvě utkání. Prvním z nich bylo měření sil se Židenicemi. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, tak jak jsme chtěli. Dění na hřišti odpovídalo tomu, co cvičíme na trénincích, a hráči získali vedení,“ uvedl trenér Hattricku Zdeněk Mlčoušek.

„V dalším rozletu nás zastavila vlastní přesilovka, která poměrně nepochopitelně přináší hráčům stres a nepohodlí na hřišti. Další průběh utkání jsme ale ovládli a několika brankami jsme získali výrazný náskok,“ podotkl Mlčoušek. Pouze ztráta koncentrace v závěru duelu znamenala mírnou korekci ze strany soupeře. „Pokud jsme se soustředili na vlastní hru, pak jsme dění na hřišti kontrolovali,“ řekl trenér.

Druhým rivalem na turnaji se stali Bulldogs. „Protivník byl ve většině ohledů kvalitněji připraven a zaslouženě nás přehrával. Především ve finální fázi,“ pokračoval Mlčoušek. Následně zmínil, že Hattrick měl několik pasáží, kdy soupeře přehrával a dostával jej pod tlak kombinační hrou. „Šance, které jsem si vytvořili, jsme však až na výjimky nedokázali proměnit,“ upozornil.

Přesto šlo na výkonu starších žáků najít pozitiva: „Potěšující bylo, že jsme i za nepříznivého stavu pokračovali v aktivní hře a neztráceli jsme pozitivní přístup. Turnaj nám potvrdil, že jdeme správným směrem a že je třeba tuto cestu následovat.“

Starší žáci B

K prvním soubojům tohoto ročníku nastoupili i starší žáci B. Družstvo Hattricku narazilo na Břeclav s Husovicemi, které porazily klidným rozdílem 15:1 a 10:4. „Do obou utkání jsme vstoupili od první sekundy plně soustředěni. Soupeři na tom byli fyzicky i herně o něco hůře, a tak příliš neprověřili naše kvality. Naopak jsme ale díky tomu měli prostor zkoušet další herní věci, zejména nebát se napadat a držet se co nejčastěji na útočné polovině,“ vyzdvihl kouč týmu Pavel Kocourek.

Párkrát se mladé naděje sice přizpůsobovaly hře soupeřů, ale vždy se vrátily zpět ke svému výkonu. „První turnaj v sezóně nám ukázal několik nedostatků, na kterých musíme zapracovat. Převážně se jedná o techniku práce s míčkem, s herním projevem jsem přesto celkově spokojený,“ komentoval Kocourek. Starší žáci B se nebáli hrát, využívali příležitosti ke střele a vyvíjeli na protivníky tlak.

„Další zápasy budou mnohem těžší. Věřím, že tyto ligy budou přínosem i mladším žákům, kteří se jich účastní. Při úvodním víkendu ligy se na hřišti rozhodně neztráceli a tvořili jeden z hlavních pilířů týmu,“ uzavřel trenér kategorie.

Elévové A

Podle slov trenéra Lukáše Jalového nezahájili elévové A nový ročník zrovna úspěšné. „První utkání proti rivalovi Bulldogs jsme začali s přílišným respektem. Až v druhé polovině jsme začali předvádět naši hru, ale k dotažení náskoku soupeře to nestačilo,“ shrnul.

Zbytek turnaje byl však ze strany Hattricku povedený. „Ve všech dalších zápasech jsme ukázali dobrý výkon. Kluci hráli aktivní florbal, vytvářeli si mnoho šancí a dobrým pohybem dostávali soupeře pod tlak. Do příštích turnajů musíme zlepšit hru s hlavou nahoře, abychom nehráli tolik míčků naslepo,“ doplnil Jalový.

Elévové B

Do utkání zkraje sezóny se vrhl také tým elévů B, který na úvod čekaly buldočky. „Proti nim jsme odehráli ospalý první poločas. Po pauze se kluci probrali a začali plnit pokyny, čímž zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil trenér Jakub Maleček. Zbývající tři duely Hattrick už zvládl s přehledem. „Nade všemi soupeři vynikali svými přihrávkami a hrou s míčkem. Turnaj hodnotím velmi pozitivně, chtěl bych kluky pochválit za skvělé výkony a nasazení,“ pověděl.

Výběr přípravek

Hráči věkově spadající do týmu přípravky začali sezónu rovnou turnajem o kategorii výše. „Na elévském turnaji se Výběr přípravky utkal s Bulldogs, Gullivers a dvěma týmy Troopers Moravany. První zápas jsme odehráli zakřiknutě a proti větším Bulldogs jsme neměli mnoho šancí,“ vystihla problém trenérka Sabina Grycová.

Výkon se ale ve druhém střetnutí zlepšil a proti Gullivers šlo o vyrovnanější duel. „Nejlepší pohyb, kombinace a nasazení jsme potom předvedli proti týmům z Moravan. Po celou dobu jsme měli více ze hry a někdy jsme zvládli i krásné kombinace, které vedly k zakončení do prázdné branky,“ sdělila na závěr trenérka.