Napsal 20. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Superliga poprvé doma: Ostrý úvod pokračuje proti Boleslavi

Nováček Superligy florbalu se postaví dalšímu silnému soupeři. Hattrick vůbec poprvé v historii odehraje zápas nejvyšší soutěže na domácí půdě, kde potká vicemistra Technology Mladá Boleslav. Dá se tak očekávat vysoce kvalitní souboj, ve kterém se Brňané pokusí překvapit favorita.

Superliga poprvé doma: Ostrý úvod pokračuje proti Boleslavi

Premiéru v superlize absolvoval Hattrick už minulou neděli, kdy na Chodově prohrál 5:13. Tentokrát však bude situace Brna mnohem příznivější, protože svěřence Marka Fialy bude podporovat domácí publikum v Maloměřicích. Právě fanoušci mohou být důležitým faktorem, který pomůže Hattricku a požene jej k lepšímu výkonu.

Na rozdíl od Brňanů získala Boleslav v prvním kole plný počet bodů, a to díky výhře 9:2 nad Královskými Vinohrady. To Technology prozatím posunulo na třetí příčku tabulky, zatímco Hattrick figuruje o deset míst níže. Je však odehraný jediný víkend superligy a klíčová utkání teprve přijdou.

„Los se s námi úplně nepáral, takže po Chodovu nás čeká Boleslav. Očekávám, že zapracujeme na věcech, které v druhé polovině zápasu na Jižním Městě přestávaly fungovat, a budeme zase o něco lepší,“ předpokládá obránce David Sládeček.

Autor jednoho gólu a dvou asistencí z úvodního kola navíc věří, že tým mohutně podpoří domácí diváci. „Ve výsledku ale bude záležet pouze na našem přístupu a koncentraci po celých 60 minut. Musíme si zvykat, že je potřeba hrát trochu zodpovědnějším stylem než v první lize,“ uvědomuje si Sládeček.

Hattrick bude čelit hráčům jako Daniel Šebek, Jiří Curney nebo Patrik Suchánek, kteří jsou pravidelnými oporami české reprezentace. Kdyby tak domácí mužstvo bodovalo, šlo by o velice cenný úspěch. Domácí premiéra v superlize je naplánována na neděli 22. září od 17 hodin, dějištěm se stane jako obvykle SH Maloměřice. Vstupenky na utkání můžete zakoupit on-line ZDE.         

Pouhý den po duelu s Boleslaví nastoupí Hattrick také před televizními kamerami. Zápas třetího kola superligy na hřišti Panthers Otrokovice, které odvysílá v přímém přenosu stanice ČT Sport, se uskuteční v pondělí 23. září od 17.45 hodin.

Ani Otrokovicím výsledkově nevyšel vstup do sezóny, když podlehly Spartě Praha 1:3. Sládeček však konstatoval, že se Hattrick musí soustředit primárně na sebe, ne na soupeře: „Dvě utkání ve dvou dnech jsou vždy náročnější, ale na to jsme se všichni těšili. Na to, až skončí přípravné období a budeme konečně hrát zápasy. Věřím, že náš tým je připraven začít sbírat body.“