Napsal 17. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Na prvním turnaji sezóny uhráli dorostenci dvě výhry

Do ostrého ročníku vstoupilo další družstvo Hattricku. O víkendu odehráli dva zápasy dorostenci, kteří se mezi mantinely utkali s Bulldogs Brno a Žďárem nad Sázavou. Oba duely zvládl tým FBŠ vysokým rozdílem a minimálně do příštího kola zůstává bez porážky.

Na prvním turnaji sezóny uhráli dorostenci dvě výhry

Hattrick absolvoval hned na úvod ročníku velmi prestižní souboj, když narazil na Bulldogs. Průběh městského derby přiblížil trenér Lukáš Paták: „Zápas jsme sice zahájili vlastním gólem při prvním střídání, ale nutno říct, že od té chvíle jsme se soustředili a protivníka jsme přehrávali.“ Dorostencům se dařilo přepínat mezi úkoly v obraně a útoku, díky čemuž Hattrick trestal z brejků.

„Stejně tak se nám vedla pomalejší rozehrávka a hra s balónkem. Ukázala se však také věc, co nás trápí – a to reakce na soupeřovu rychlou rozehrávku, popřípadě seběhnutí,“ dodal Paták k výkonu týmu proti Bulldogs. Hráči FBŠ ale mohli být určitě spokojeni s výsledkem, protože derby ovládli 11:5.

Paták shrnul i druhý zápas, ve kterém Hattrick čekali Hippos Žďár nad Sázavou. „Z našeho pohledu má smysl hodnotit pouze první třetinu. V ní jsme podávali od první minuty soustředěný výkon a vyhráli jsme ji dominantním skóre 7:1. Žďár jsme nepustili v podstatě k ničemu,“ popisoval události.

Ideální situace však až do konce utkání nevydržela. „Od druhé části jsme začali vymýšlet nesmysly a každou akci jsme chtěli přehrávat. Ať už zbytečnou kličkou nebo přihrávkou navíc,“ nebyl Paták spokojen s předvedenou hrou. Žďár se i díky tomu trochu osmělil a začal hrozit z protiútoků. „Třetí dějství jsme opět odehráli s lepší koncentrací, ale trápila nás produktivita,“ doplnil kouč dorostenců. Celkové skóre tak bylo 11:4 pro Hattrick, který zůstává po prvním víkendu ligy společně s Gullivers bez porážky.

Foto: Flickr AC Sparta Praha Florbal

Související utkání
11:4
(7:1, 0:1, 4:2)
Sobota 14. září 2019, 13:00
SH SportPoint Brno
Související utkání
5:11
(1:2, 2:5, 2:4)
Sobota 14. září 2019, 10:00
SH SportPoint Brno