Napsal 16. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Odstartovala juniorská liga: Hattrick hrál s Bulldogs a Otrokovicemi

Úvodní víkend sezóny absolvoval juniorský tým Hattricku. A přestože herně nepůsobil vůbec špatně, ze zápasů proti Bulldogs Brno a Panthers Otrokovice nakonec vytěžil pouze bod. Trenér Jan Nizner rozebral výkon svých svěřenců v obou těchto duelech.

Odstartovala juniorská liga: Hattrick hrál s Bulldogs a Otrokovicemi

První část kvalifikace CE soutěže juniorů přinesla na začátek derby proti Bulldogs Brno. Jeho konečný výsledek byl 5:4, když buldoci rozhodli až v samostatných nájezdech. Den poté přivítal Hattrick na svém hřišti Otrokovice, nad kterými vedl, ale skóre se přece jen šťastně obrátilo na 3:2 ve prospěch soupeře.

Kouč Jan Nizner shrnul pohled na oba souboje: „Po sportovní stránce nic moc více pro přípravu na začátek soutěže asi udělat nešlo. Kluci odevzdali na hřišti absolutní maximum. Za úsilí je není možné nic než pochválit. No a pro zkušenosti, které nám asi v obou zápasech nejvíce chyběly, je prostě nutné odehrát množství kvalitních utkání. Všichni uděláme absolutní maximum, abychom se i přes všechny překážky, které před nás postavily nejapné změny v systému soutěže, k těmto kvalitním duelům dostali.“

Čím se podle NIznera prezentovali oba víkendoví soupeři Hattricku? „Především staršími a zkušenějšími kádry, lepším florbalem určitě ne,“ podotkl. Hattrick tak stále nic nevzdává a do dalších zápasů půjde s chutí vítězit.

V tabulce kvalifikační skupiny G ztrácí Hattrick jediný bod na druhé Bulldogs, kteří mají utkání k dobru. Junioři Hattricku se ale s oběma rivaly ještě jednou potkají a stále mají slibnou šanci zabojovat o postup do vrcholové části ligy. Postup lze uhrát přes první místo skupiny, případně přes druhou příčku a další následnou fázi kvalifikace.

Příští souboj, kdy FBŠ vyzve Bulldogs, proběhne v neděli 22. září. O šest dnů později završí skupinu bitva v Otrokovicích.

Výsledky CE soutěže juniorů

Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:4pn (3:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Valachovič (Černohous), 12. Valachovič (Faltus), 19. Valachovič (Urbánek), 26. Valachovič (Urbánek), RN Rous – 16. Bednář, 26. Pavlík (Hronek), 55. Umlášek (Dvořák), 56. Bednář (Hronek). Vyloučení: 2–2. Využití: 0–0.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Panthers Otrokovice 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
8. Dvořák (Kůra), 16. Musil (Kůra) – 14. Kopčil (Samohýl), 48. Malošík (Jančík), 54. Malošík (Jančík). Vyloučení: 1–1. Využití: 1–0.

Foto: Flickr AC Sparta Praha Florbal

Související utkání
5:4pn
(3:1, 1:1, 0:2, 1:0)
Sobota 14. září 2019, 19:00
SH SportPoint Brno
Související utkání
2:3
(2:1, 0:0, 0:2)
Neděle 15. září 2019, 14:00
VUT CESA Brno 1