Napsal 10. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hemerka a Hronek absolvovali soustředění reprezentace juniorů

Uplynulý týden přinesl několik důležitých akcí. Jednou z nich byl i kemp reprezentace juniorů v Teplicích, který odstartoval 11. reprezentační cyklus této kategorie. A na soustředění nechyběla ani stopa Hattricku – do třicítky nominovaných se dostali Adam Hemerka a Šimon Hronek.

Hemerka a Hronek absolvovali soustředění reprezentace juniorů

Pro Hemerku šlo po červencovém Kempu talentované mládeže o další nominaci v rámci Českého florbalu. „Repre soustředění v Teplicích jsem si moc užil. Byla to první oficiální akce nového cyklu, takže jsme si nastavili nějaká základní pravidla a cíle na následující dva roky,“ přiblížil Hemerka dění. Vrcholem tohoto cyklu bude mistrovství světa juniorů, které v roce 2021 pořádá Česká republika.

„Bylo o nás výborně postaráno, co se týče stravy a všeho kolem výživy, kompenzace a regenerace. Tréninky měly vysoké tempo a sešla se tu velice dobrá parta, která má společný cíl a jde si tvrdě za ním!“ sdělil Hemerka.

Na soustředění se mu ale přihodila jistá nepříjemnost: „Bohužel jsem se hned druhý den zranil, takže jsem odmakal jen dva tréninky. Zbytek času jsem trávil už jen s fyzioterapeuty, kteří se o mě skvěle starali.“ A jak vypadá jeho zdravotní situace nyní? „Ve čtvrtek mě čeká lehčí operace menisku, tak mi můžete držet palce…“ dopověděl. Adamovi tak přejeme brzké zotavení!

Druhým účastníkem za Hattrick se stal Šimon Hronek. „Soustředění bylo velmi fyzicky náročné, měli jsme však kolem sebe vynikající servis ze strany trenérů. I když tréninky nebyly snadné, dalo se to zvládnout,“ popsal své dojmy.

„První dva tréninky jsem se hledal. Nebyl jsem zvyklý na takové tempo, ale myslím si, že se to krok za krokem zlepšovalo. Proto své výkony hodnotím neutrálně,“ bilancoval Hronek vlastní představení. „Stále si myslím, že jsem nepředvedl vše, co ve mně je. Může za to má nervozita, která se však postupně snižovala,“ vylíčil.

První zápasovou akcí reprezentace bude listopadová Euro Floorball Tour, jež hostí finská města Hämeenlinna, Tampere a Vantaa.