Napsal 9. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Poslední předsezónní turnaje: Hattrick B12 ovládl Moravian Cup

Mladé naděje Hattricku odehrály závěrečné zápasy před startem ligové sezóny. Do akce se dostala čtveřice týmů – výběry B15 a B17 absolvovaly pražský UNYP Cup a týmy B10 s B12 zamířily do Olomouce na Moravian Cup. Právě Hattrick B12 zaznamenal velký úspěch, když si z turnaje odvezl zlato.

Poslední předsezónní turnaje: Hattrick B12 ovládl Moravian Cup

Hattrick B12

Trenér družstva Marek Fiala označil Moravian Cup jako dobrou rozcvičku před nadcházejícím ročníkem. „Potkali jsme soupeře, na které v průběhu roku běžně nenarážíme. Na start sezóny jsme si nevedli špatně. A i přes chvílemi vlažnější pasáže jsme dokráčeli až do finále,“ popisoval kouč. V duelu o zlato musel Hattrick dobývat staženou obranu Šumperka, kterou zdolal až díky nájezdům.

„Turnaj ukázal, na co se v sezóně zaměříme – hra pod tlakem a tělem, přehled na hřišti a řešení situací jeden na jednoho v obraně i útoku. Kluci zaslouží pochvalu za odmakaný turnaj a věřím, že bude dobrým startem pro práci v novém ročníku. Jako vždy díky i rodičům, kteří nás podporovali,“ uzavřel Fiala.

Hattrick B17

Do UNYP Cupu v Praze se zapojili dorostenci v kategorii B17. „Ve skupině jsme měli dostatek fyzických sil, a tak jsme ukazovali dobrou obranu. Ta byla podpořena místy sice individualistickou, ale jinak celkem kvalitní hrou do útoku,“ otevřel hodnocení trenér Lukáš Paták. Díky tomu si Brňané připsali dvě výhry a šli do play-off A.

Tam však nestačili na Chodov a museli do bojů o pátou příčku. Situace ovšem ani nadále neprobíhala ideálně: „V nedělním zápase se Zlínem jsme předvedli pravděpodobně nejhorší výkon turnaje a zaslouženě jsme pokračovali do hry o sedmé místo.“ Poslední utkání proti Mladé Boleslavi přineslo návrat k lepšímu výkonu, ale produktivita pokulhávala. Proto z toho byla konečná osmá pozice.

„Celkově hodnotíme pozitivně naši defenzivu podpořenou brankářem Matějem Buršíkem, který nás držel výbornými zákroky, a také individuální kvalitu hráčů při soubojích jeden na jednoho v útoku. Naopak víme, že musíme pracovat na fyzičce, rozehrávce a týmové hře na útočné půlce, která nám vázla,“ shrnul Paták.

Hattrick B15

Pro starší žáky byl UNYP Cup úvodní akce sezóny, před kterou absolvovali týdenní soustředění a dva tréninky. „Co se kvality soupeřů týče, jednalo se převážně o nadstandardní utkání, která nás důkladně prověřila,“ uvedl kouč Hattricku Pavel Kocourek.

Ze začátku turnaje šlo znát nervozitu týmu a zvykání si na zápasové tempo. Postupně se však rozpoložení hráčů zlepšovalo. „Pochvalu směřuji k druhému duelu proti Havířovu. V něm jsme předváděli florbal s myšlenkou, plně jsme se soustředili, přechody do útoku byly rychlé a koncentrace fungovala víceméně po celou dobu. Nerozhodily nás ani inkasované branky,“ zamlouvalo se trenérovi.

Největší pochvalu si ale hráči B15 vysloužili za druhý den UNYP Cupu. „Po rozboru uplynulého dne jsme proti Mladé Boleslavi naskočili s čistou hlavou. Tým plnil pokyny, hýbali jsme se s míčkem a nechyběly ani pěkné kombinace vepředu. Zároveň nescházel důraz v obraně, což nás první den hodně limitovalo,“ doplnil Kocourek. I přesto stále chyběl návyk pohybovat se v defenzivní fázi, kdy Hattrick velmi často setrvával na jednom místě u vlastní branky.

Na závěr turnaje došlo na druhé měření sil s Havířovem. A bylo velmi vyrovnané, když první gól padl až v šestnácté minutě hry. I když protivník nakonec uspěl, šlo o pěkný souboj na závěr UNYP Cupu. „Objevili jsme naše silné i slabé stránky, na které se budeme koncentrovat v tréninku. Nyní máme před sebou dva týdny intenzivní práce před úvodním zápasem ligy. Samozřejmě pro herní posun je potřeba, aby kluci na sobě makali neustále, společně s maximální možnou docházkou,“ řekl Kocourek.

Trenér na konec dodal: „Děkuji všem klukům za pěkný turnaj a jejich nasazení. Velký dík patří brankáři Davidovi Fillovi, který na sto procent odchytal všech pět střetnutí.“

Hattrick B10

Druhým týmem, který o víkendu vycestoval do Olomouce, byl Hattrick B10. „Vyrazili jsme v sobotu velmi brzy ráno, a možná i proto byl náš úvod proti Přerovu lehce ospalý. V druhé polovině utkání jsme se začali dostávat do tempa a dokázali si vytvářet šance. Těch jsme proměnili stejně jako soupeř a výsledek byl 2:2,“ vykreslil trenér Lukáš Jalový.

Mnohem lépe si Brno vedlo proti Olomouci, kterou porazil 4:0 i díky dobrému vracení se dozadu. A třetí zápas proti druhém domácímu výběru se nesl v podobném duchu. „Náš výborný gólman opět nepustil žádnou střelu a radovali jsme se z vítězství 5:0,“ vyzdvihl kouč. Skupinu pak završil vyrovnaný boj s Havířovem 3:2.

Druhý den Moravian Cupu však byl ze strany Hattricku úplně odlišný. „Nedokázali jsme navázat na sobotní výkony. Hned od začátku prvního utkání nám chyběl pohyb a touha vstřelit gól,“ upřesnil Jalový. Po první inkasované branka byla na klucích vidět velká nervozita a přílišný respekt. Soupeř nakonec uspěl o dvě trefy. „Zápas o třetí místo byl z naší strany povedenější a kluci opravdu makali, co to šlo. Bohužel opět chyběl tlak do brány a trošku více štěstí v zakončení. Protivník naopak proměnil téměř všechny šance a zvítězil 2:0,“ litoval trenér těsné porážky.

„Turnaj musím hodnotit negativně hlavně kvůli nedělním výkonům. Nicméně vidím v týmu obrovský potenciál a věřím, že dobrá práce v trénincích nás posune dále a budeme takové duely zvládat mnohem lépe,“ zakončil Jalový svůj komentář.