Napsal 6. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Cesta do superligy

Cesta do superligy: Jak Hattrick bojoval ve třetí nejvyšší soutěži

Sezóna 2019/20 bude pro Hattrick přelomová. Brněnský klub si poprvé v historii zahraje superligu, o kterou dlouhá léta usiloval. Cesta mezi elitu se však nerodila snadno. Přinášíme vám první část příběhu, na jehož konci se zrodil tento úspěch.

Cesta do superligy: Jak Hattrick bojoval ve třetí nejvyšší soutěži

Aby tým FBŠ mohl aspoň nenápadně pokukovat po postupu do superligy, musel se nejdříve prokousat nižšími soutěžemi. Jednou z nich byla i třetí (později druhá) florbalová liga, v níž Hattrick hrával divizi III (později IV). A hned v sezóně 2005/06 se umístil v nejlepší třetině tabulky. K finální čtvrté pozici mu pomohla hlavně bilance devíti neproher z 11 utkání ve druhé půlce ročníku. Na postup ale dosáhl pouze vítěz divize, jímž se stal Paskov – ten měl ještě o 17 bodů více než Brno.

Do následujícího ročníku šel Hattrick s touhou být ještě lepší. Nasbíral sice větší počet bodů, jenže na vysněné první místo to stále ani zdaleka nestačilo. Tým se musel smířit s pátou příčkou a s tím, že měl nejméně produktivní útok v celé divizi (95 gólů / 24 zápasů). Na druhou stranu se však chlubil třetí nejlepší defenzivou a brankář Michal Bouda byl na průměr obdržených tref (3,54) druhý nejlepší gólman ligy.

Výsledkově nejhorší sezónou byl rok 2007/08. Hattrick byl pouhé tři body od hrozby sestupu, když v poměrně vyrovnané tabulce skončil osmý z dvanácti (sestupovaly tři týmy). Individuálně ale zažil vynikající ročník Karel Holubář, který s 36 góly a 12 asistencemi obsadil třetí pozici ligového bodování. Jen o dva body méně pak měl pátý Lukáš Koutník (12+34).

Ani na čtvrtý pokus se Hattrick nezapojil do hlavních bitev o postup do první ligy. Šlo o průměrnou sezónu, kdy mužstvo uhájilo postavení uprostřed tabulky. Zato o rok později už byla situace úplně jiná. Období 2009/10 Brňanům sedlo natolik, že až do konce základní části měli šanci na první místo. To jim ale sebraly o jediný bod Otrokovice a muselo se začínat nanovo.

Ročník 2010/11 ovšem už měl veselý konec – Hattrick opanoval základní část o dvacet bodů před Přerovem a šel do play-off o první ligu. V něm došlo na souboj s kunratickým Startem98, se kterým si brněnští hráči poradili 7:0 a 6:3. Mohly tak propuknout oslavy postupu do druhé nejvyšší soutěže, odkud to klub měl zase o krok blíže do vysněné superligy. Ambice byly vysoké a zbývalo pouze sledovat, zda je Hattrick zvládne o patro výše naplnit…