Napsal 5. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Trenér Jan Nizner se vrací k výkonu juniorů na UNYP Cupu

Junioři Hattricku se o uplynulém víkendu představili v Praze, kde absolvovali turnaj UNYP Cup. A vedli si poměrně dobře, když obsadili konečnou šestou příčku. Umístění mladých hráčů FBŠ rozebral v rozhovoru jejich kouč Jan Nizner.

Trenér Jan Nizner se vrací k výkonu juniorů na UNYP Cupu

Jak hodnotíte herní projev družstva na UNYP Cupu?
Je velká škoda, že se mi nepodařilo přijet do Prahy už s kompletním týmem, tak jak ho chci mít připravený do soutěže. Musím ale říct, že i tak bylo naše působení na UNYPu pro mne i tým velmi přínosné a pozitivní. Průběh turnaje a herní projev našeho družstva naznačily důležité a vesměs pozitivní skutečnosti před zahájením ligy. Pokud se podaří ustálit kádr, tak jak si představuji, jeho hráči budou poctiví a spolehliví v přípravě i zápasech, můžeme se na letošní ročník těšit.

Co říkáte na výkony vašich soupeřů?
Herní projev i výsledky jednotlivých týmů nám mohou poskytnout jen velmi hrubou představu o připravenosti a úrovni těch nejlepších do nadcházejícího ročníku soutěže juniorů.

Jak vidíte vaše umístění v kontextu, že jste byli po Vítkovicích druhý nejlepší moravský tým?
Pro mě velmi přijatelný výsledek. Nevím, jestli nás řadí na druhé místo na Moravě – Vítkovicím oproti nám vyšel do čtvrtfinále výrazně jiný soupeř, díky čemuž se dostaly pavoukem play-off výše. Potom už nevyhrály nic. Navíc bych vůbec neodděloval Čechy a Moravu v jakémkoli výkonnostním měřítku – Praha je aktuálně oproti zbytku republiky prostě na jiném levelu, viz loňské semifinále.