Napsal 2. září 2019 Tadeáš Mima v rubrice Tiskové zprávy

Nová sezóna začíná! Hattrick čeká premiéra v superlize

Florbalisté FBŠ Hattrick Brno si splnili velký sen. Pro nadcházející sezónu vybojovali postup do Superligy mužů, která je nejvyšší českou soutěží, a ani v ní nechtějí být pouze do počtu. Klub tak představil novinky i sportovní ambice před zlomovým ročníkem 2019/2020.

Nová sezóna začíná! Hattrick čeká premiéra v superlize

Hattrick v minulosti usiloval o postup do nejvyšší ligy už několikrát. Teprve nyní však dosáhl na cíl, který mu do té doby unikal. „Škoda, že jsme o soutěž níže poslali brněnský tým, protože jsme se těšili, že si v superlize zahrajeme derby,“ vrátil se prezident klubu Dan Koubek k úspěšné jarní baráži s Bulldogs.

Nyní si však brněnské týmy své pozice vyměnily a nastala nová éra. „Myslím si, že nás čeká zajímavá sezóna. Rozhodli jsme se, že domácí zápasy budeme hrát ve sportovní hale Maloměřice, která nám slouží už třetím rokem. Našli jsme tu skvělou podporu od majitelů haly a mohli jsme zde vybudovat i zázemí sloužící výhradně pro nás,“ doplnil Koubek.

Výjimku budou tvořit pouze případná televizní utkání vysílaná stanicí ČT Sport, která Hattrick absolvuje v nové hale Vodova. První takový duel proběhne 2. prosince proti Black Angels.

Trenér Fiala: Play-down bychom brali jako neúspěch

Premiérový zápas v superlize proběhne 15. září, kdy Hattrick zamíří na Chodov. „Do sezóny jsme chtěli zachovat kostru mužstva z loňska. Víme, že je dostatečně zkušená a kvalitní, aby naplnila naše sportovní cíle,“ shrnul hlavní trenér Hattricku Marek Fiala.

Superligový výběr se proto rozrostl jen o několik vytipovaných posil v podobě Jakuba Procházky a Filipa Horáka (oba příchod ze Znojma), Olivera Golda a brankáře Filipa Kuhna (oba Bulldogs) nebo Lukáše Vlacha (Třebíč) s Martinem Nagyem (Otrokovice).

S těmito hráči vidí Fiala jako optimální cíl účast v play-off. „V případě, že se to nějakým způsobem nepodaří, bude deváté desáté místo povinnost. Play-down bychom brali jako neúspěch,“ přiblížil kouč.

Nové zázemí v podobě Hattrick Pointu

Klub představil také Hattrick Point, který se nachází v těsné blízkosti SH Maloměřice. „Jedná se o naše nově vybudované zázemí hned s několika možnostmi využití. Jde o zasedací místnost A-týmu, fanshop a případně je k dispozici i místnost vhodná pro schůzky s našimi partnery,“ představil projekt jeho hlavní organizátor a zároveň hráč Hattricku Jonáš Kůra. Hattrick tak získává reprezentační prostory, které klub posouvají ve všech ohledech na úplně novou úroveň.

Doma se poprvé Hattrick představí v neděli 22. září, kdy do Maloměřic přijede stříbrný tým minulého ročníku z Mladé Boleslavi. Utkání začne v 17.00 hodin.