Napsal 13. srpen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Hattrick startuje sezónu pohárem, napoprvé vyzve Tatran Střešovice

Dlouhé volno končí! Srpen se ponese ve znamení Poháru Českého florbalu, kterého se účastní mimo jiné i Hattrick Brno. A nováčka Tipsport Superligy čeká hned na úvod skupiny prestižní souboj. Prvním soupeřem FBŠ v letošním ročníku se stane Tatran Střešovice.

Hattrick startuje sezónu pohárem, napoprvé vyzve Tatran Střešovice

Šestnáctinásobný vítěz nejvyšší soutěže a tradiční klub, který se i přes generační obměnu snaží držet přední místo mezi elitou. Přesně toto vystihuje aktuální situaci Tatranu a jeho ambice do následující sezóny. Na druhé straně bude stát Hattrick, pro něhož začíná první rok ve společnosti těch nejlepších mužstev v Tipsport Superlize.

Brno se od června naplno věnuje letní přípravě, která zoceluje kolektiv do ostrých utkání. „Letní příprava končí 31. srpna, do té doby se stále chystáme. Od 1. září budeme připraveni,“ řekl trenér Marek Fiala. Vrcholová fáze poháru tak týmu přinese duely s kvalitními soupeři a Hattrick díky nim půjde do ligové sezóny dobře rozehraný.

Zápasové tempo je důležité i pro Střešovice, jejichž hráči se minulý týden představili na turnaji Czech Open. Pražané na mezinárodní akci porazili mimo jiné i slavné Pixbo Wallenstam a jejich cesta skončila až v semifinále na švýcarském Wileru. Pro Tatran to znamenalo zisk bronzové medaile.

„Tatran je pojem. I přesto, že má relativně mladý tým, prokázal na letošním Czech Open své kvality a potenciál,“ pokračoval Fiala. Právě takový protivník by mohl být předzvěstí výborného utkání. „Očekávám oboustranně aktivní florbal a hodně branek,“ dodal trenér Hattricku.

Pohár Českého florbalu zahájí Hattrick ve střešovické Stodole ve čtvrtek 15. srpna od 20.30 hodin. Následující duely s Pardubicemi (20. srpna, 20.15) a Bulldogs (1. září, 18.00) proběhnou už na domácím hřišti SH Maloměřice. Pokud se celek kolem kapitána Marka Fuchse umístí nejhůře na druhé pozici skupiny, postoupí do osmifinále soutěže.

Foto: Flickr Floorball Czech Open 2019