Napsal 21. červenec 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

KTM měl parametry reprezentačního srazu, říká Adam Hemerka

Hattrick měl v uplynulých dnech zastoupení na prestižní akci. Český florbal pořádal od 13. do 17. července tradiční Kemp talentované mládeže, kde nechyběl ani Adam Hemerka. Tahoun juniorského týmu popsal, co mu letošní účast v Jičíně přinesla.

KTM měl parametry reprezentačního srazu, říká Adam Hemerka

Jak hodnotíš kvalitu letošního Kempu talentované mládeže?
KTM jsem si náramně užil. Byl to můj vůbec nejlepší kemp, jaký jsem v Jičíně absolvoval. Myslím si, že celé soustředění bylo pojato velice profesionálně všemi hráči, trenéry i celým realizačním týmem. Dá se říct, že akce měla parametry reprezentačního srazu, i když pod repre nespadá. Součástí „realizáku“ byli i trenéři z Finska, kteří přinesli do našich tréninků a hry úplně jiný pohled na florbal.

Jaký jste vytvořili kolektiv na kempu?
S kluky se známe převážně z KB ligy juniorů, takže partu jsme měli dobrou. Mrzí mě, že jsem byl jediný zástupce Hattricku a obecně z Moravy tam moc kluků nebylo. Takže jsem byl obklopen nejen na pokoji Pražáky.

Co ti tato akce dala do florbalu nového?
Jelikož jsem na kempu poprvé po čtyřech měsících šel do plného florbalového tréninku po zranění, tak to pro mě bylo ze začátku těžké, ale rychle jsem si zvykl. Kemp mi určitě dal spoustu zážitků a co se týče florbalu, tak nové principy a pojetí hry. A to hlavně zaměření se na roli číslo 2, což je hra bez míčku a vytváření prostoru pro své spoluhráče. Navíc mi ukázal, že na sobě musím stále tvrdě pracovat, protože konkurence je obrovská a nikdy nespí!