Napsal 18. červenec 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Simon Šiška o průběhu letní přípravy a programu A-týmu

Letní příprava je v plném proudu. Hattrick se pečlivě chystá na působení v Tipsport Superlize a nenechává nic náhodě. Přípravné období shrnuje v rozhovoru kondiční kouč Brňanů Simon Šiška.

Simon Šiška o průběhu letní přípravy a programu A-týmu

Jak hodnotíš dosavadní přístup hráčů k letní přípravě?
Kluci si uvědomují, že nároky na superligu budou mnohem vyšší než v první lize. Do tréninků, které jsou oproti loňsku náročnější, proto šlapou o to intenzivněji a odhodlaněji. Dokonce i na původně dobrovolný středeční trénink v hale chodí ve velkém počtu. Takže zatím jen pozitivní dojmy.

V jaké fázi přípravy aktuálně jste a co přesně trénujete?
Po prvním „rozhýbávacím“ týdnu máme za sebou pět týdnů naplno. Z posilovny jsme se více přesunuli na ovál a pracujeme na všech potřebných kondičních složkách. Intenzita se stále více stupňuje.

S jakým programem půjdete do nejbližšího období?
Do začátku soutěže nás čekají ještě dva týdny převážně mimo halu. Potom bude následovat týden volna a čtyři týdny tréninků v hale. Na programu máme taktéž soustředění a přípravné i pohárové zápasy.

Co říkáš právě na vaši skupinu v Poháru České pojišťovny (Tatran Střešovice, Sokol Pardubice a Bulldogs Brno)?
Čekají nás dva superligové týmy a jedno derby, takže očekávám kvalitní souboje. Jsem rád, že nám los poháru postavil do cesty takto kvalitní soupeře, kteří nám ukáží, jak na tom jsme před ligovou sezónou.