Napsal 2. červenec 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

První ročník Hattrick Draft Day překonal očekávání trenérů

Na konci června se Hattrick rozhodl uspořádat akci, která tady ještě nebyla. Vůbec poprvé nabídl hráčům i hráčkám všech věkových kategorií, kteří ukázali zájem nastupovat za FBŠ, šanci zabojovat o místo v klubu. K průběhu Hattrick Draft Day se vyjádřili trenéři Marek Fiala a Simon Šiška.

První ročník Hattrick Draft Day překonal očekávání trenérů

Hlavní trenér A-týmu přiznal, že společně s ostatními úplně nevěděli, co od Hattrick Draft Day očekávat. „Počet účastníků byl poměrně vysoký a jednalo se o velký věkový průřez. Nakonec se ale povedlo akci dobře připravit a hodnocení je určitě kladné. Akce předčila naše očekávání,“ potvrdil Fiala. Z nasazení všech účastníků a celkové atmosféry tak měl trenér pozitivní pocit. „Přihlásilo se zhruba 50 zájemců, z toho se nakonec fakticky akce zúčastnilo 30 hráčů. Takže to není vůbec špatné číslo,“ byl spokojen Fiala.

Na Hattrick Draft Day se účastníci rozdělili do více skupin podle věku. „První trénink se zaměřoval na dovednosti a herní činnosti jednotlivce. Tam se odkrylo, kdo má jakou techniku a pohybové dovednosti,“ pokračoval trenér. Následující trénink se točil kolem pohybových her, kromě toho prověřil i činnost na malém prostoru nebo situace pět na pět. „To nám ukázalo herní myšlení, přehled a řešení situací daných jednotlivců,“ objasnil Fiala.

Organizaci akce zajišťoval také asistent trenéra A-týmu Simon Šiška. „Moje úloha se týkala obstarávání kondičních věcí. Rozehřátí a rozcvičení, na mém stanovišti poté probíhaly pohybové hry. Během nich hráči ukazovali své schopnosti a zručnost,“ poukázal.


Přestože byl Šiška přítomen jen u části denního programu, převažuje kladné hodnocení. „Vzhledem k fakultním povinnostem jsem se zúčastnil jen dopoledního tréninku, takže mi chybí ucelenější obraz o akci. Z toho, co jsem osobně viděl, však mohu říct, že panovala přátelská atmosféra a hráči ukázali velký zápal, za což jim posílám pochvalu,“ zdůraznil pozitiva. K tomu Šišku překvapilo, jak věkově širokou skupinu Hattrick Draft Day oslovil.

Celkově proto lze konstatovat, že akce splnila svůj účel. „S potěšením musím říct, že se nám podařilo najít několik šikovných hráčů, kteří se stanou součástí naší organizace. Z tohoto pohledu je Hattrick Draft Day velmi úspěšný!“ oznámil s radostí Fiala.