Napsal 1. červenec 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Hattrick zanechal stopu na Olympiádě dětí a mládeže 2019

Hattrick měl své zástupce na turnaji Olympiády dětí a mládeže 2019 v Liberci. Za dívčí tým Jihomoravského kraje nastoupila Lili Bolfová, která bojovala až do posledního utkání o medaili. Chlapecký výběr, v němž figurovali Patrik Hájek a Lukáš Suk, nakonec zůstal před branami semifinále.

Hattrick zanechal stopu na Olympiádě dětí a mládeže 2019

Dívky z jižní Moravy odstartovaly ODM vítězstvím 8:1 nad Pardubickým krajem. Následující duel s olomouckým družstvem sice dopadl zaváháním (1:2), ale napotřetí se situace opět přiklonila na stranu Jihomoravanek. Ty si totiž poradily s Vysočinou 5:3 a v dobré formě nedaly šanci ani favorizované Praze (3:1). Další výhry nad Libereckým a Plzeňským krajem pouze potvrdily celkově druhé místo skupiny a dobrou pozici do play-off.

Vyřazovací fázi otevřel jihomoravský region s velkým přehledem. Královéhradecký kraj rozstřílel 11:2 a pomýšlel na to, že by mohlo přijít vítězství i proti Středočeškám v semifinále. Soupeřky si však skóre pohlídaly a poslaly Jihomoravanky do zápasu o bronz. V závěrečném utkání ODM došlo na reprízu bitvy s Prahou, která se tentokrát Jihomoravskému kraji pomstila výsledkem 8:7.

„Atmosféra v týmu byla skvělá, na hřišti i mimo něj. S holkami jsem si to moc užila a jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí tohoto kolektivu. Chtěla bych holkám moc poděkovat,“ uvedla hráčka Hattricku Lili Bolfová. Ta se vrátila i k duelu, který rozhodl o čtvrté příčce: „Boj o třetí místo byl velmi vyrovnaný, a proto nás prohra moc mrzela. Ale myslím si, že naše umístění je i přesto velký úspěch.“

Foto: Petra Menclová
Foto: Petra Menclová

Kluci Jihomoravského kraje porazili Pardubicko (6:2), Olomoucko (9:3) a Vysočinu (3:0). Vypadalo to tak, že se jižní Morava zapojí do bitvy o první pozici skupiny. Potom však přišly porážky od Prahy (1:5) a Liberecka (1:4), které události zkomplikovaly. Čtvrtou výhru si připsali Jihomoravané v šestém utkání, kdy naplno bodovali nad Plzeňským krajem (7:4).

Ve čtvrtfinále se ovšem vítězná radost nezopakovala. Na jihomoravský výběr si vyšlápli Středočeši a uspěli 6:1. Chuť si naši zástupci nespravili ani v dalším zápase, kdy je o šanci na páté místo připravil Karlovarský kraj (0:4). Když ovšem jihomoravští florbalisté zdolali 9:3 Vysočinu, už jim sedmá příčka neunikla. „Atmosféra na ODM byla dobrá jak od fanoušků v hledišti, tak i v kabině. Jako tým jsme si sedli a hodně jsme se podporovali,“ sdělil své vzpomínky na turnaj Lukáš Suk.

Zároveň si myslí, že sedmé místo není zasloužené umístění. „Ale pořád je to skvělý výsledek. První den jsme hráli úplně suprově a zdálo se, že se můžeme umístit mezi medailisty. Ale druhý den jsme přestali hrát, co jsme si řekli, a spravedlivě jsme byli třetí ve skupině. Nevím, jestli to bylo únavou nebo čím,“ litoval Suk.

Foto: Petra Menclová
Foto: Petra Menclová

Podobně viděl události také Patrik Hájek: „Na ODM jsme jeli s relativně silným týmem, který měl podle mě ambice na stupně vítězů. Tahouni družstva začátek turnaje nehráli kvůli menšímu zranění, ale i bez nich jsme byli silní.“

Hájek vypíchl fakt, že koncem skupiny a začátkem play-off šla výkonnost dolů. „Pravděpodobně tomu bylo z důvodu pouze krátké regenerace po zápasech. Turnaj jsme tak aspoň zakončili vítězně,“ pověděl. Ve vyřazovací části podle Suka rozhodovaly individuální chyby: „Z nich jsme dostali dvě branky ze začátku a výsledek jsme už nedokázali otočit.“ V posledním utkání se však družstvo už ničeho nezaleklo a potvrdilo sedmou příčku.

„Chtěl bych poděkovat týmu, trenérům a všem, co nám fandili a podporovali nás na ODM,“ uzavřel Suk. Atmosféru si pochvaloval i Hájek. „Byla naprosto parádní, dívali jsme se i na jiné sporty a povzbuzovali týmy či jednotlivce. Moc jsem si to na ODM užil a je to pro mě velký florbalový i životní zážitek,“ posoudil.