Napsal 27. červen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Trenér Marek Fiala zhodnotil přípravy na nový ročník

Letní příprava pokračuje v rychlém tempu. Její průběh a cíle okomentoval hlavní trenér Hattricku Marek Fiala, který se s A-týmem chystá na historickou premiéru v Tipsport Superlize.

Trenér Marek Fiala zhodnotil přípravy na nový ročník

První týden přípravy, který odstartoval 10. června, měl zahřívací charakter. „Teď už jsme v plném nasazení a jedeme bomby. Hráči dostanou pořádný záhul a odměnou jim bude fyzická nezdolnost,“ ujistil kouč mužstva.

Tréninky mají pevně daný řád, který Hattrick posune směrem k ideálním kondici. „První dvě fáze probíhá čistě fyzická příprava na oválu, v posilovně a na hřišti. Ve třetí fázi se přesuneme více k hokejkám a absolvujeme soustředění. Po něm už budeme ladit formu a absolvujeme přípravná utkání i Pohár České pojišťovny, abychom byli připraveni na všechny nástrahy superligy,“ vysvětlil Fiala.

Tématem byl i nedávný los základní části Tipsport Superligy. Premiéra v nejvyšší soutěži čeká Hattrick o víkendu 14. nebo 15. září na hřišti Florbalu Chodov. První domácí souboj se potom uskuteční 22. září proti aktuálnímu vicemistrovi z Mladé Boleslavi. „Osobně los moc neřeším, protože víme, že nás čeká jiná liga. Přemýšlet nad tím, jestli je lepší mít na začátek ‚nerozehranou‘ Boleslav a Chodov, nebo ‚mít povinnost‘ zvítězit nad papírově slabším soupeřem, je zbytečné,“ řekl Fiala. Hattrick totiž chce vyhrát každý zápas.

Budou však mít podle hlavního kouče nějaká utkání větší náboj? „Těžko říct. Myslím si, že pro nás musí mít náboj každý soupeř. Jsme ve společnosti nejlepších týmů v republice a musíme se podle toho chovat,“ vystihl. Atraktivní duel by se ale dal očekávat například proti Black Angels. „Vzhledem k nedávné minulosti může být tento souboj zajímavý,“ narážel Fiala na vzájemné finále první ligy. Jaká bude realita, ukáže až samotná základní část superligy.