Napsal 25. červen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Stříbrná přípravka: jak se zrodil úspěch na Open Game 2019

Na letošní Brno Open Game 2019 se bude vzpomínat hlavně díky týmu přípravky. Nejmladší družstvo Hattricku na turnaji odehrálo skvělé zápasy a sahalo po zlaté medaili. Ta sice brněnským přípravkářům utekla v nájezdech proti Otrokovicím, ale ani to nesnižuje vynikající výsledek.

Stříbrná přípravka: jak se zrodil úspěch na Open Game 2019

Hattrick zahájil Open Game v osmičlenné základní skupině, kde narazil na spoustu silných rivalů. Čtvrteční program utkání však Brňané zvládli a uzavřeli jej bez jediné porážky. Nejdříve porazili 5:0 Hornets, načež přišla remíza 1:1 se Snipers Bratislava a další výhra v derby proti Bulldogs (6:0).

Neporazitelnost Hattricku odčarovali až v pátek ráno Troopers Black, kteří uspěli 2:0. Následující souboj s Vítkovicemi ale drobnou ztrátu bohatě vynahradil. Přípravka díky gólům Borise Langera a Jiřího Pospíška zdolala Ostravany 2:1 a oslavila hodně cenné tři body.

Hattrick potom ještě hrál nerozhodně s Gullivers Black (2:2) a nejtěsnějším rozdílem podlehl Spartě Praha – 0:1. V nabité konkurenci si mladý tým zajistil třetí místo skupiny a tím i slibnou pozici do play-off.

První vyřazovací duel postavil Hattricku do cesty DDM Rozmarýn Litoměřice. Soupeř sice otevřel skóre utkání, Brno však brzy vyrovnalo trefou Karla Weisse a díky Vojtovi Jonášovi se dokonce ujalo vedení. Karel Weiss si celkově připsal tři branky a pomohl svému družstvu k výhře 7:2 a postupu do čtvrtfinále. V něm čekaly Bulldogs Brno Girls, které Hattricku nenechaly nic zadarmo. Výsledek 3:1 přesto znamenal pokračování v turnaji a semifinále proti Spartě.

Pražané chtěli zopakovat vítězství, které nad Hattrickem zaznamenali ve skupině. To se jim ovšem nepodařilo. I když Sparta dohnala ztrátu dvou gólů a vynutila si nájezdy, dopadla dovednostní disciplína lépe pro Brno. Vítězná střela Mikuláše Gryce posunula přípravku do finále Open Game 2019.

O zlato si to Hattrick rozdal s Panthers Otrokovice. Týmem, který do té doby ani jednou neprohrál. Blíže k úspěchu se dostali v první části Brňané, když opět mířil přesně Mikuláš Gryc. „Velkým úspěchem pro nás byl už postup do finále na nájezdy přes Spartu. Do zápasu jsme vstoupili s větší bojovností a soupeře jsme zaskočili, což se vyplatilo a vedli jsme 1:0,“ řekl trenér Radek Horák.

Ve druhé půli ale Panthers zabrali. „Postupně se ukázala větší zkušenost Otrokovic a po našem slabém důrazu před brankou soupeř vyrovnal,“ popsal Horák situaci. Stejně jako v semifinále tak musely rozhodnout nájezdy. Ty tentokrát zvládli šťastněji Panthers a na Hattrick zbyly stříbrné medaile. 

„I přes velkou šikovnost našeho brankáře, který nás od začátku turnaje hodně podržel, jsme prohráli. Skvělý týmový a bojovný výkon podali i všichni ostatní, díky tomu jsme se probojovali až do finále. Proto bych rád všem poděkoval a popřál spoustu úspěchů v elévech i v životě,“ doplnil trenér družstva.