Napsal 24. červen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Přípravka se na Open Game podívala až do finále! Junioři byli ve čtvrtfinále

Turnaj, který přinesl mnoho skvělých úspěchů. Tím byl mládežnický Hummel Open Game 2019, na němž Hattrick sahal po nejcennější medaili. Přestože přípravka nakonec byla stříbrná, na její jízdu turnajem se jen tak nezapomene. Kousek pod medailovými příčkami se potom umístily oba týmy juniorů.

Přípravka se na Open Game podívala až do finále! Junioři byli ve čtvrtfinále

Přípravka

Družstvo přípravky Black může být na sebe náležitě hrdé. Nejmladší opory Hattricku na Open Game se totiž skvělými výkony a obrovskou pílí probojovaly až do nedělní části turnaje. V základní skupině se přípravka umístila třetí a vstupovala do play-off proti Litoměřicím. S nimi si poradila 7:2, načež vyřadila i Bulldogs Girls (3:1) a postoupila do semifinále. V něm Hattrick zvládl neskutečné drama proti Spartě, která dotáhla ztrátu dvou gólů a zápas šel do nájezdů. Brňané však díky Mikuláši Grycovi pokračovali dále až do souboje o zlato.

Mikuláš Gryc se opět trefil právě ve finále proti Panthers Otrokovice, když otevřel skóre utkání. Silný protivník ale vyrovnal a podruhé na turnaji čekaly přípravku samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se tentokrát odvrátilo od Hattricku štěstí a brněnský tým obsadil druhé místo. I takový výsledek je ovšem ohromný úspěch a výběr FBŠ ukázal, že patří mezi nejlepší v celém Česku. Ještě podrobnější hodnocení a souhrn turnajové cesty Hattricku Black brzy přineseme v samostatném článku.

Junioři

Kategorie juniorů se musela spokojit s účastí ve čtvrtfinále Open Game. Za první juniorské družstvo, které bylo posíleno také o skupinu florbalistů mimo Hattrick, bilancoval turnaj Adam Klimeš. „Složení týmu hodnotím kladně. Sice jsme se kvůli omluvenkám od některých hráčů z Prahy nesešli ve složení, ve němž jsme původně chtěli, ale řekl bych, že jsme si i přesto sedli, rozuměli si a vytvořili jsme výbornou partu,“ uvedl Klimeš. „Tímto bych chtěl poděkovat i klukům, co přijeli z daleka, za pomoc!“ dodal.

Hattrick v neděli narazil ve čtvrtfinále na Bulldogs Brno. Vyrovnaný výsledek mezi těmito protivníky vydržel až do poslední desetiminutovky, jenže pak přišly dvě trefy buldoků a bylo rozhodnuto. „Celkový výsledek turnaje beru tak neutrálně. Neudělali jsme velkou ostudu, ale bohužel ani žádný úspěch,“ podotkl Klimeš. Výběr však mířil na turnaj hlavně s tím, aby si jej pořádně užil, což se podařilo dokonale.

„Vyřazení od městského rivala bolelo, ale hrát v deseti lidech po dvou náročných dnech na nás bylo bohužel příliš. Bylo by fajn zakončit juniorskou stopu v Hattricku plackou, naneštěstí to ale bylo nad naše síly,“ mrzelo Klimeše, který na turnaji dal dva góly a na jeden přihrál.

Druhý celek juniorů měl ve svých řadách více hráčů dorosteneckého věku. „Na Open Game jsme nastupovali v sestavě, která bude příští rok hrát juniorskou ligu. Spousta členů našeho týmu v juniorské kategorii dosud nehrála, takže šlo spíše o to, abychom si vyzkoušeli, jak to bude v následujícím ročníku vypadat. Asi se od nás neočekával žádný větší úspěch,“ popisoval Adam Hudeček.

Hattrick Blue čekal v nedělním programu Sokol Pardubice, jemuž podlehl v nájezdech. Konečným výsledkem proto bylo čtvrtfinále. „Myslím si, že jsme předvedli dobré výkony a určitě jsme se sehráli. V play-off nám také pomohlo štěstí při losu, protože jsme mohli dostat výrazně těžší soupeře,“ neopomněl Hudeček. Na cestě mezi nejlepší osmičku turnaje se hráči Blue museli vypořádat s Blanskem (4:3pn) a Aligators (6:0). „Každopádně bych řekl, že naše hra nebyla špatná. Na to, že jsme nastupovali v kategorii do 19 let převážně s 16–17letými kluky, hodnotím turnaj jako velmi úspěšný,“ vyzdvihl.

Hudeček se na postupu do čtvrtfinále celkově podílel pěti brankami. „Před Open Game jsme neočekávali, že bychom mohli dojít nějak daleko. Nakonec nás však od semifinále (a tedy i od medaile) dělil jediný nájezdový rozstřel. Nicméně i pozice mezi nejlepšími osmi týmy je nadprůměrný výsledek,“ poukázal Hudeček na zdařilé počínání družstva.