Napsal 18. červen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Vstříc nové sezóně! Hattrick zná program letní přípravy i los superligy

Sotva skončil ročník 2018/19, začíná se Hattrick chystat na ten nadcházející. Brňané tento týden zahájili letní přípravu a zároveň se dozvěděli, kdo bude jejich soupeřem při premiéře v nejvyšší soutěži.

Vstříc nové sezóně! Hattrick zná program letní přípravy i los superligy

Letní příprava Hattricku začala v pondělí 10. června. Jejím cílem je, aby tým nabral pořádnou fyzičku a zocelil se před historicky první sezónou klubu v Tipsport Superlize. Prakticky souběžně byla rozlosována základní část nejvyšší soutěže, do které Hattrick vstoupí zápasem na Chodově. První domácí duel pak Brno absolvuje proti loňskému vicemistrovi Mladé Boleslavi.

Úřadující šampión z Vítkovic přijede do jihomoravské metropole v 11. kole. Se stejným soupeřem navíc Hattrick zakončí základní část v neděli 1. března 2020. Souboje s regionálně nejbližším rivalem Otrokovicemi absolvuje mužstvo ve třetím a 16. kole (nejdříve doma, poté venku). Letní přípravu i los okomentoval člen A-týmu David Sládeček.

V minulých dnech vám odstartovala letní příprava. Jak zatím z tvého pohledu probíhá?
Začali jsme relativně později, protože po dlouhém roce většina z nás potřebovala na chvíli trochu vypnout. Máme za sebou první „zajížděcí“ týden a ta pravá zábava teprve přijde. (úsměv)

Čemu se v letní přípravě budete věnovat během následujících dnů a týdnů?
Taková ta klasika, kterou nikdo nemá moc rád. Ovály, poska kompenzačky a hlavně asi doléčování nějakých bebíček a šrámů. To bude asi klíčově pro nadcházející týdny.

Mezitím byla rozlosována základní část Tipsport Superligy. Co říkáš na váš úvod, kdy pojedete na Chodov a doma přivítáte Boleslav?
Já jsem za to hrozně rád, protože hned na začátku zjistíme, jak na tom opravdu jsme. Předpokládám, že první dva zápasy asi hned neurčí, jestli na konci sezóny budeme hrát semifinále, nebo se budeme plácat někde v baráži, ale minimálně nám to nastaví nějaké zrcadlo, co nás v superlize čeká.

Ve třetím kole pak hrajete s Otrokovicemi. Bude to pro vás s ohledem na superligovou mapu něco jako derby?
Tady tě asi zklamu, ale zápas s Otrokovicemi jsem nikdy nebral jako derby. Je super, že to je relativně blízko, ale to je tak všechno. Derby bylo jenom jedno a možná je ve výsledku škoda, že se v příští sezóně nebudeme potkávat. Ale o tom si, myslím, už bylo namluveno až až. (úsměv)