Napsal 2. červen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hattrick obětavě bojoval na Ostrava Cupu 2019

Mládežnický Ostrava Cup 2019 skončil všem týmům Hattricku před medailovými boji. Jak si vedla pětice družstev, která se představila na letošním ročníku uznávaného turnaje?

Hattrick obětavě bojoval na Ostrava Cupu 2019

Přípravka B09

Nejmladším týmem FBŠ se stala přípravka, jež zahájila základní skupinu výhrou nad Horní Suchou (6:3). Tým posléze potvrdil dobrou formu a udržel si neporazitelnost i proti Jablunkovu (5:5) a Troopers Black (4:3). Jediným neúspěchem ve skupině byla až těsná ztráta s Vítkovicemi (2:3). Celkově to stačilo na druhou příčku před play-off.

Velké drama čekalo brněnskou přípravku v osmifinále. Duel s Olomoucí Tigers dospěl za stavu 0:0 až k nájezdům, které Hattrick skvěle urval ve svůj prospěch. Čtvrtfinále už ale tak zdárné nebylo a po výsledku 2:5 dále pokračovala Karviná.

Elévové B11

Vstup do Ostrava Cupu se příliš nepovedl elévům, když prohráli 1:8 s Juventou Žilina. Nepříjemnou situaci ale Brňané zkušeně obrátili – skupinu totiž zakončili vítězstvími nad polskou Józefinou (6:2) a Slovanem Havířov (7:3). Tím se Hattrick umístil na druhém místě skupiny a ve vyřazovací části šel na Gepardy Brno.

Městské derby o postup do osmifinále dopadlo nejtěsnějším rozdílem 5:4. Hattrick byl proto za velkou bojovnost odměněn dalším kolem play-off proti Coyotes Jablunkov. Jednalo se však o poslední představení na turnaji – soupeř dominoval výsledkem 7:2.

Mladší žáci B13

Družstvo mladších žáků napodobilo elévy i přípravku. A to způsobem, že také tým B13 obsadil druhou pozici své skupiny. Hattrick uspěl nad Olomoucí (3:0) a Petrovicemi (6:1), jedinou porážku pak utrpěl proti Torpedu Havířov (1:5).

Úvodní zápas vyřazovací fáze přinesl jasný triumf 7:1 nad Snipers Bratislava. Druhý pokus se Hattricku ovšem nepodařilo dovést k vítěznému konci, když jeho cestu turnajem zastavila Karviná v nájezdech.

Starší žáci B15

Jedna výhra a dvě remízy. S touto bilancí prošli základní skupinou hráči starších žáků. Okříšky rozdrtil Hattrick s přehledem 12:1, k čemuž připojil výsledky 4:4 se Šumperkem a 5:5 se Slovanem Havířov. V play-off ale kouzlo neporazitelnosti rychle odeznělo, hned v šestnáctifinále vystavil Brnu stopku Šternberk.

Dorostenci B17

Mezi osm nejlepších družstev své kategorie se prodrali dorostenci Hattricku. Skupina přitom nezačala pro FBŠ zrovna úspěšně, protože přenechalo všechny body Přerovu (0:3) i Olimpii Lochow (4:5). V dalších třech utkáních však přišlo obrovské zlepšení, díky kterému Brno ani jednou neinkasovalo. To znamenalo výhry nad Polankou (8:0) a Vsetínem (8:0). Vrcholem se stala odveta za minulou porážku s Přerovem (3:0). Čtvrtfinále byla ovšem konečná – nájezdy zvládl lépe Paskov a sebral Hattricku šanci na medaili.