Napsal 16. květen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Luděk Ondráček: Věřím, že se v superlize popereme o play-off

Tím, kdo v bodování nejvíce pomohl Hattricku za postupem, se stal Luděk Ondráček. Ostřílená opora mužstva, která nasbírala neuvěřitelných 116 bodů, nyní zhodnotila kompletní rok v brněnském klubu.

Luděk Ondráček: Věřím, že se v superlize popereme o play-off

Poslední dubnový víkend jste ukončili sezónu 2018/19. Jak se s odstupem díváš na dosažený výsledek?
Postup do superligy byl náš předsezónní cíl, takže určitě panuje naprostá spokojenost v rámci celkového výsledku. Ročník můžeme hodnotit maximálně pozitivně.

Co říkáš na váš kádr a atmosféru v týmu? Naplnily se představy, se kterými jsi do Hattricku šel?
V týmu byli vesměs hráči, s kterými se už dlouhodobě znám, a další mladí kluci, s nimiž jsme vytvořili skvělou partu. Atmosféra byla už od letní přípravy super a po celou sezónu jsme se bavili jak florbalem, tak i mimo něj.

V základní části i play-off jsi měl nejvíce bodů ze všech hráčů Hattricku. Jak ti vyhovovala role tahouna?
Vždy je samozřejmě příjemné sbírat kanadské body a tím i pomáhat týmu k vítězstvím. Je super, že se mi bodově tak dařilo. Celou sezónu jsem se cítil herně velice dobře, což se odrazilo ve výkonech a bodování. Doufám, že to bude pokračovat i další rok v superlize.

Základní část první ligy jste zakončili na druhém místě. Jak hodnotíš vaši formu v této fázi sezóny?
Základní část byla víceméně pouze o dvou týmech – nás a Black Angels. Vrchol přinesl poslední zápas, ve kterém jsme si to rozdali o první místo v tabulce. Bohužel všechna utkání s „Blackama“ včetně play-off se nám moc nepodařila. Nakonec jsme ovšem vyhráli poslední duel sezóny, takže to bylo OK. Dlouhodobá soutěž je vždy něco jiného než play-off, ale zvládli jsme ji velice dobře. I když některé zápasy neproběhly ideálně, druhá pozice ukazovala odraz kvalitní sezóny.

V poháru jste vypadli ve čtvrtfinále s Pardubicemi. Jak si ceníš toho, že jste nakonec nestačili na pozdějšího vítěze?
To jediné mě na celém ročníku mrzí, že jsme nedošli dále. Troufnu si tvrdit, že letos jsme pohár při shodně několika okolností klidně mohli vyhrát. A to i díky tomu, že v průběhu play-off vypadlo hodně favoritů. Pardubice nás vyřadily až na nájezdy, ale kdybychom tehdy zápas zvládli, mohlo to dopadnout jakkoliv.

Co říkáš na kvalitu utkání ve čtvrtfinále a semifinále play-off?
Upřímně, Budějovice nás zase tolik herně neprověřily. Spíše bylo důležité se dobře připravit v hlavě. To jsme udělali a lehce postoupili do semifinále. S Ústím to už bylo o něčem jiném, jenže opět jsme v sérii dominovali a zaslouženě vyhráli 3–0.

Proč potom nevyšlo finále s Black Angels?
Do finále s Black Angels jsme vstoupili celkem dobře, ale bohužel oba venkovní zápasy se nakonec přiklonily na stranu soupeře. Herně šlo o vyrovnané souboje a rozhodly malé detaily, ve kterých měl protivník trochu navrch. Třetí duel hraný doma byl jako přes kopírák a museli jsme do baráže.

Jak jsi osobně prožíval baráž proti Bulldogs?
Bylo to hodně specifické. A nejen pro mě, ale i pro všechny hráče a také pro fanoušky. Hattrick již několikrát bojoval o postup do superligy a jsem velice rád, že jsem k tomu nakonec dopomohl i svým přičiněním. Na druhou stranu mě také mrzí, že Bulldogs soutěž opustili. Přece jenom jsem tam odehrál skoro celou svoji florbalovou kariéru, nicméně asi to k tomu v dlouhodobém kontextu z jejich strany směřovalo.

Co bys vzkázal fanouškům, kteří vás od začátku do konce podporovali?
Fanouškům patří od nás veliké díky. Jak za celou sezónu, tak za play-off a hlavně baráž. Při play-off bylo super, že pokaždé dorazila plná hala, která nás hnala za vítězstvím. No a baráž, to je kapitola sama o sobě. Na Vodově jsme měli v hledišti zhruba dvojnásobnou převahu – a šlo to cítit. Na domácí zápasy vyprodaná hala v Maloměřicích, to byl neskutečný zážitek z atmosféry, jaká tam panovala. Super!

S jakými cíli si myslíš, že by měl Hattrick jít do první sezóny mezi elitou?
Za mě je cílem určitě play-off. Když tým správně doplníme, je to rozhodně v našich silách. Věřím, že se o to popereme. Jak jsem ale vždycky zmiňoval, důležité je se z toho nepo… (úsměv)

Budeš chtít pokračovat i následující rok v Hattricku?
Myslím si, že mě fanoušci na palubovce ještě uvidí.