Napsal 13. květen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Jižní Morava i s mladšími žáky Hattricku ovládla regionální výběry!

Vynikající výsledek vybojoval tým jižní Moravy v kategorii mladších žáků. Na turnaji regionálních výběrů v Ostravě získal tento celek zlato, přičemž ani jednou neprohrál. A byli u toho hned tři tahouni Hattricku!

Jižní Morava i s mladšími žáky Hattricku ovládla regionální výběry!

Výběr jižní Moravy porazil Zlínský kraj 7:0, ke kterému přidal výhru 8:2 nad týmem z Olomoucka. Celkové prvenství neuniklo našemu družstvu ani po remíze 3:3 s Moravskoslezským krajem a Jihomoravané mohli slavit. Zlaté medaile vybojovali díky lepšímu skóre, když nechali o gól za sebou právě moravskoslezský region. Třetí se umístil Olomoucký kraj, čtvrtý skončil Zlínský.

K týmu, který uspěl v ČPP Aréně, se vyjádřil Jáchym Eliáš: „Kolektiv byl super. Všichni jsme se spolu bavili a celkově v šatně i při zápase panovala pohodová atmosféra.“ Podobně si situaci pochvaloval i Adam Klusoň. „Náš kolektiv byl skvělý. Bavil jsme se i s kluky, se kterými jsem se dosud neznal,“ podotkl.

Dobrý pocit měl také třetí účastník z Hattricku Ondřej Vopička: „Myslím si, že se sešel super kolektiv. Moc jsem si to s ostatními užil, bavili jsme se všichni dohromady.“

Hráči hodnotili své individuální výkony na turnaji. Z nich mohla panovat velká radost. „Podle mě se mi dařilo dobře. Hrálo se mi skvěle, k čemuž hlavně dopomohl celý tým a naše lajna,“ uvedl Eliáš.

Spokojenost neskrýval ani Klusoň: „Hodně mi pomohl povrch v hale. Myslím si, že se mi dost vedlo.“ Současně Vopička zmínil, že se na individuální výkon příliš nesoustředil. „Ale nakonec mi kondičně vyšel výborně, s hokejkou to taky ušlo. Kondičně můj nejlepší turnaj,“ těšila ho skvělá forma.

Turnaj přirozeně přinesl i nezapomenutelné zážitky. „Tím největším pro mě asi bylo, když se moravskoslezští hráči už radovali, že jsou první. Stoupli si vedle nás a začali zpívat ‚Tak jsme první, no a co‘. Při vyhlášení ale pořadatelé vyhlásili Moravskoslezský kraj na druhém místě a nás jako vítěze. Hned potom jsme udělali kroužek a začali zpívat my,“ vykreslil Eliáš šťastný konec turnaje.

Stejný moment jako jeho spoluhráč zmínil také Klusoň. „Že jsme skončili první o skóre, byl v tu chvíli obrovský šok,“ pousmál se. Kromě tohoto zážitku neopomněl Vopička ani výborný duel právě s Moravskoslezským krajem. „Byl to super zápas s parádní atmosférou. Sice skončil 3:3, ale dovolím si tvrdit, že jsme byli po většinu utkání lepší,“ řekl.

„Jižní Morava měla skóre +12, zatímco Slezané +11. Takže jsme o gól vyhráli celý turnaj, i když se Ostrava radovala, že prý díky vedlejší disciplíně nájezdu zvítězila ona,“ ukončil Vopička. Mladší žáci tak dosáhli krásného výsledku a mohou jít s motivací do letní sezóny.