Napsal 5. květen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Na superligu budeme připraveni, hodnotí předseda klubu Dan Koubek

Hattrick může být s cestou do superligy velice spokojen. Brňané poprvé v historii postoupili mezi florbalovou elitu, kde budou čelit novým výzvám. O celé sezóně a dalších vyhlídkách mluvil předseda klubu Dan Koubek.

Na superligu budeme připraveni, hodnotí předseda klubu Dan Koubek

Ročník 2018/19 je u konce. Jak jej hodnotíte z pozice předsedy klubu?
Před sezónou jsme si dali jasný cíl, kterým byl postup do Tipsport Superligy. Na naší straně proto určitě panuje spokojenost s tím, jak všichni k tomuto cíli přistoupili. Z pohledu Hattrick se jedná o výborný výsledek.

Před sezónou Hattrick realizoval několik velkých příchodů. Jak se s odstupem času díváte na toto doplnění kádru?
Myslím si, že kluci nepřinesli do týmu jen florbalové zkušenosti, ale i správný přístup a myšlení. Hlavní faktor úspěchu bylo, že vše klapalo po lidské stránce, což je ve sportu vždy naprosto nejdůležitější věc.

Roli hlavního trenéra opět plnil Marek Fiala. Co říkáte na jeho dlouhodobou práci a zůstane v této roli i nadále?
Marek Fiala má obrovský podíl na našem úspěchu. Vše slepil k sobě a přesně takovým způsobem, aby mužstvo dokonale fungovalo. Celou sezónou připravil skvěle a neznám lepšího člověka pro tuto práci.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří podporovali Hattrick od začátku až do konce ročníku?
Osobně jsem zažil skoro všechna utkání mužů v letošní sezóně. Jezdil jsem i na venkovní zápasy a to, co předvedli naši fanoušci zejména v hale Vodova a při posledních dvou duelech proti Bulldogs, nemá obdoby. Bylo to neskutečné. Fanouškům patří obrovský dík za to, jak klub podpořili a pomohli mu k postupu.

Jak se letos dařilo klubu z pohledu organizační struktury?
Letos jsme přešli k superligovým podmínkám nejen sportovní částí, ale také právě stránkou organizační. Myslím si, že vše klape, jak má. I proto věřím, že budeme dobře připraveni na podmínky vyplývající z účasti v superlize.

Co z postupu nyní vyplývá za nové povinnosti? Jak to poznají fanoušci?
Jak jsem zmiňoval, povinnosti jsou především na organizačním poli, kde bychom měli veškeré věci zvládnout. Pro fanoušky chystáme velké překvapení a myslím si, že budou velmi potěšeni. Ale to je až na později.

Kde bude hrát Hattrick domácí zápasy v Tipsport Superlize?
Díky předpisu soutěže, který zmírnil pro sezónu 2019/20 pravidla o vybavenosti hal a zůstala hranice kapacity 400 diváků, se rozhodně z Maloměřic nehodláme stěhovat.

Jaká je představa o ambicích Hattricku mezi mužskou elitou?
Musíme se dívat nejen na příští sezónu, ale i dále do budoucnosti. Musíme pracovat na tom, abychom si zajistili pozice, které jsme si letos vybudovali. To není jen postup do superligy, ale i velký úspěch juniorů a dobře hrající dorost. Mládež nám obecně funguje dobře a na tom musíme stavět, aby se z nás stala stabilní superligová značka v regionu.

S jakou strategií bude Hattrick doplňovat sestavu A-týmu do další sezóny?
To je více otázka na trenéra, určitě však nejsme pod nějakým tlakem. Věřím, že případné posily vybereme dobře.