Napsal 29. duben 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Trenér Fiala: Dokázali jsme, že si zasloužíme postoupit

Hattrick Brno míří do Tipsport Superligy! K baráži, splněnému cíli i podpoře fanoušků se vrátil hlavní trenér týmu Marek Fiala.

Trenér Fiala: Dokázali jsme, že si zasloužíme postoupit

Baráž je vaše, cesta do superligy dopadla vítězně. Jak hodnotíte výsledek sezóny?
Sezóna rozhodně dobrá. Byly nějaké výkyvy, na tréninku to občas haprovalo a kluci někdy zlobili, ale to k tomu patří. Celkově si myslím, že během play-off a baráže se ukázal velký charakter a srdce mužstva. Podařilo se sestavit partu lidí, která táhla za jeden provaz. Tým, který si rozuměl na hřišti i mimo něj. Řekl bych, že jsme dokázali (a to hlavně v posledním duelu), že si zasloužíme postoupit.

Co bylo klíčové právě ve čtvrtém utkání baráže pro váš úspěch?
Nejdůležitější bylo, že jsme v sobotu dostali pořádnou facku. Asi jsme si mysleli, že to už půjde samo. Že se to nějak uhraje a diváci nám sami dotlačí vítězství. Nepracovali jsme tak, jak jsme měli. V neděli to bylo úplně jiné, z naší strany diametrálně odlišné. Byli jsme ve všem lepší, rychlejší a silnější. Po zásluze jsme vyhráli.

Jak se projevil fakt, že jste poprvé v sérii s Bulldogs otevřeli skóre?
Před začátkem jsem na to myslel, že by mohlo jít o dobrý impulz, abychom utkání zvládli. A skutečně nás dvě branky uklidnily a nastartovaly do další části zápasu.

Na barážové duely přišlo do Maloměřic 450 a 400 fanoušků. Jak hodnotíte atmosféru, kterou publikum vytvořilo?
Celou sezónu byla atmosféra skvělá. Taková návštěva výkon týmu hrozně posouvá a hodně nám pomáhá. Teď v derby během dvou dnů to bylo jen vygradování celého ročníku. Toho, jak nás lidé dlouhodobě podporují. Po nás byli celou sezónu, a teď obzvláště, šestý hráč.