Napsal 18. duben 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Napětí se stupňuje: do superligy může jediný tým z Brna

Přichází nejdůležitější boje sezóny. Na Hattrick čeká baráž o Tipsport Superligu proti městskému konkurentovi Bulldogs. Pokud by tým FBŠ sérii zvládl, splnil by svůj cíl v podobě postupu do nejvyšší soutěže. Ani soupeř ale nepůjde do zápasů na půl plynu.

Napětí se stupňuje: do superligy může jediný tým z Brna

Hattrick putuje do baráže kvůli nezdaru ve finále první ligy s Black Angels (0–3 na zápasy). Bulldogs si vynutili tento vrchol sezóny potom, co přetlačili v superligovém play-down Znojmo (4–3). Shoda výsledků tak znamená, že následná série bude i pořádné derby. „Určitě takového soupeře vítám. Přece jen to bude mít daleko větší náboj, než kdyby na nás zbylo Znojmo,“ myslí si útočník Jan Grábl.

Očekávání jsou velká. Ani jedno mužstvo si v soubojích rozhodně nic nedaruje. „Z mé strany to považuji za takovou osobní výzvu. Máme zkušenější hráče, známe ten tým velmi dobře a víme, co se dá od nich čekat. Zkrátka budeme na ně připraveni,“ ujistil Grábl. Hattricku by měla pomoct také nynější atmosféra v kolektivu.

„Nálada v týmu je dle mého názoru na výborné úrovni. Všichni se těší na brněnské derby a jak víme, je nás tady více, co máme nějakou historii v Bulldogs. Bral bych to jako pozitivní věc do utkání, protože motivace je více než dost,“ pokračoval Grábl. Už tak nezbývá nic jiného než naskočit na hřiště a poprat se o úspěch. „Jsme si vědomi kvality soupeře, ale nepochybujeme o postupu. Chceme vyhrát sérii v nejkratším možném čase a uděláme pro to vše,“ řekl hráč Hattricku.

K baráží se vyjádřil i trenér Marek Fiala: „Beru to tak, že soupeř je stálým účastníkem superligy. Přestože před sezónou prošel značnou obměnou, absolvoval mnoho těžkých zápasů a nabral důležité zkušenosti a je v sérii favoritem.“ Dále kouč upozornil na kvalitní fyzičku Bulldogs a očekává od nich aktivní pojetí hry, důrazný florbal a přímočarost.

„Čekají nás velmi náročná utkání. O svou šanci se ale porveme a necháme na hřišti všechno. Vzhledem k tomu, že se jedná o derby, jsem přesvědčen, že půjde o velmi atraktivní podívanou,“ uvedl Fiala. Jeho svěřenci přitom letos už jednou na Bulldogs narazili ve skupině Poháru České pojišťovny, kde uspěli 6:2.

Který brněnský tým odstartuje baráž lépe? Vyhecovaná bitva o Tipsport Superligu začne o víkendu 20. a 21. dubna dvěma duely na domácím hřišti Bulldogs (MSH Vodova). Baráž se hraje na tři vítězné zápasy.