Napsal 17. duben 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 13. dubna 2019

Minulý víkend patřil výhradně kategorii mladších žáků. Jak se dařilo všem třem týmům Hattricku v jejich soutěži?

Mladé naděje Hattricku: 13. dubna 2019

Mladší žáci A

Před blížícím se koncem sezóny šli opět do boje mladší žáci A. „Další z mého pohledu vydařený turnaj. V prvních dvou utkáních jsme předváděli velmi dobrý pohyb s míčkem i bez něj. Úspěšně jsme zvládali také situace pod tlakem v rozehrávce, správně jsme řešili i napadání soupeře za účasti všech pěti hráčů,“ uvedl trenér Hattricku Marek Fiala.

Do třetího duelu se však Brňané dostávali o něco hůře kvůli slabšímu začátku. „Poté došlo k výraznému zlepšení a vrátili jsme se k velmi dobré hře. V posledním zápase byla jako vždy už znát únava z aktivního pojetí hry i to, že nás tentokrát bylo jen deset. Přesto se kluci vymáčkli a utkání zvládli,“ doplnil Fiala. Jeho družstvo tak díky čtyřem výhrám ovládlo celý turnaj.

„Na tlaku, pod nějž dostáváme soupeře aktivní hrou po jeho ztrátách, se často podílí už všech pět hráčů včetně beků,“ měl radost kouč Hattricku. K tomu zmiňuje, že tým dokáže protivníkovi poměrně rychle odebrat míček. „Z hlediska činnosti jeden na jednoho řešíme situace v obraně slušně. Pro soupeře je dost obtížné se individuálně prosazovat,“ vysvětlil Fiala. Když jsou navíc jeho svěřenci u míčku, uplatňují čím dál lépe styl „nahrej a běž“ se zapojením celé formace. „V pohybu jsme schopni protivníka přehrávat a dávat moc pěkné góly,“ chválil.

Fiala ovšem zmínil i věci, na kterých bude potřeba pracovat: „Co nám chybí, je rychlost reakce obrana–útok a větší důraz v předbrankovém prostoru. Tam stále více ‚šmrdolíme‘ hokejkami, než abychom tam vletěli tělem. Jinak ale pochvala a mám z kluků radost. Jejich hra jde dobrým směrem, ale na tréninku určitě můžeme ještě více makat!“

Mladší žáci B

Do předposledního turnaje ročníku naskočili mladší žáci B ve velmi vláčném tempu. Soupeřem se stal na úvod Výběr elévů Hattricku. „Nevím, jestli jsme měli v hlavách, že se jedná o věkově nižší kategorii, nebo pouze chyběl náboj vzhledem ke klubovému derby. Ale hra postrádala nasazení i tempo, naopak elévové odehráli velmi pěkné utkání,“ uvažoval trenér týmu Pavel Kocourek.

Zato další dva zápasy proti Gullivers a Hornets už vypadaly naprosto jinak. „Vytvářeli jsme si akce, postupně jsme zapracovali na důrazu před brankou a dostali jsme se do dobrého tempa,“ vyhovovalo Kocourkovi. Hattrick však spálil proti Hornets plno šancí a protivník díky tomu zaslouženě zvítězil. Na druhou stranu se FBŠ v obou duelech herně dařilo.

„Věděli jsme, že poslední utkání bude bolet. Na palubovce jsme se postavili áčku Židenic. Než vícebrankové manko mě spíše trápil herní projev, kdy jsme naprosto vypnuli,“ komentoval trenér. Podle něj se Hattrick nechal zastrašit kombinačně i fyzicky vyspělejším rivalem. „Neuměli jsme hru uklidnit a zkusit bojovností soupeře dotáhnout. S herním projevem jsem ale víceméně z celé této ligy spokojený,“ navázal Kocourek.

V hodnocení kouč vyzdvihl, že hráči ušli velký kus cesty a je na nich vidět progres. „Samozřejmě se však dokážeme stále trápit základy, kdy propadneme do paniky a nezachováme chladnou hlavu. Těším se na poslední ligu! Doufám, že všichni hráči (i gólmani) se pořádně vyspí a předvedou stoprocentní výkon!“ burcoval Kocourek před poslední výzvou sezóny.

Výběr elévů

Turnaj opět odstartoval pro Výběr elévů derby s mladšími žáky B. „Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a tým elévů ukazoval skvělou hru. Díky ní se dostával do mnoha šancí. Bohužel jsme proměnili jen jednu a zápas skončil remízou,“ sdělil trenér Lukáš Jalový. Současně však dodal, že podle něj to byl jeden z nejlepších výkonů družstva v sezóně.

„V druhém střetnutí nás čekal silný tým Židenic. Soupeř nás moc do hry nespouštěl a útočili jsme pouze ojediněle. Prohráli jsme 0:7, celkově ale bylo na hře vidět opět obrovské zlepšení. Hlavně v porovnání s výsledkem ze začátku sezóny (1:16) je znát kus práce, kterou kluci udělali,“ pochválil hráče Jalový.

Další dva duely měly skoro totožný průběh. „Byly od začátku vyrovnané se šancemi na obou stranách. Bohužel na konci se vždy z jednogólového vítězství radovali soupeři. Nejprve Gullivers a potom i Horní. Možná nám už trochu docházely síly po dvou těžkých utkáních. Celkově ovšem opět povedený turnaj v kategorii mladších žáků,“ uzavřel kouč.