Napsal 11. duben 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 6.–7. dubna 2019

Do dalších zápasů mládeže zasáhla různá družstva Hattricku. Mezi nimi byli starší žáci B, celky elévů či Výběr přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 6.–7. dubna 2019

Starší žáci B

V prvním zápase narazil Hattrick na družstvo Bulldogs B. „Šlo o fyzicky vyspělejšího soupeře, technická stránka naopak převazovala na naší straně. Z hlediska hry bylo utkání poměrně vyrovnané, protivník ovšem měl navrch díky fyzické vyspělosti a naší snaze být aktivní včetně napadání,“ přiblížil kouč Michal Havelka.

„Větší část branek soupeře vzešla z chyb při zakládání útoků. Tím pádem góly pramenily z naší snahy tvořit hru. Chyby zapříčinila zejména jedna z nejsložitějších herních činností, což je uvolňování hráčů bez míčku. To občas vedlo ke ztrátám u obránců, kteří chtěli situaci řešit sami větším množstvím kliček. Další ztráty přicházely kvůli pozdnímu pohybu útočníků, kteří se nedostatečně uvolňovali,“ popsal Havelka výkon Brňanů. I přesto zmínil, že starší žáci B dosáhli zcela evidentně zlepšení oproti minulému duelu se stejným protivníkem.

V druhém utkání s Hornets byla velmi viditelná zásadní věc, které nejvíce hýbala hrou. „V první třetině jsme hráli vyrovnaný duel, a to jak herně, tak výsledkově. Na konci úvodního dějství jsme pak hráli přesilovku, jež předznamenala vývoj další části. Najednou jsme byli zaskočeni a bylo vidět, jako by nám přesilovka svázala ruce. V tento moment zápasu jsme přestali být odvážní a Hornets v poměrně krátkém sledu vstřelili hned pět gólů. Nejde přitom o nic více než právě o nedostatek ODVAHY HRÁT, což nás v této fázi utkání výrazně zabrzdilo,“ dodal trenér.

„Hráči zatím mají místo odvahy v hlavě očekávání spojena s přesilovými hrami. Ty ale jsou nevýhodou pro soupeře a nás by neměly nijak narušovat,“ pokračoval Havelka. Až v závěru zápasu, kdy odpadlo řešení výsledku, začal Hattrick zase hrát odvážně a střílel branky. „To, že jde zatím o ‚boj s očekáváními‘, dokazuje i fakt, že oslabení jsme zvládli bez vážnějších problémů. Hráči jsou zatím zkrátka občas ještě příliš spjati s výsledkem, který se odráží také v předvedené hře,“ komentoval.

Podle Havelky ukázal turnaj dva aspekty: „A to pohyb a odvahu hrát, na nichž kromě jiných pracujeme. Potvrdil tak správnost nastavení tréninkového procesu. Je jen otázkou času, než se dopady tréninku projeví zase u dalších hráčů, tak jako tomu bylo v mnoha případech doposud.“

Elévové A

O uplynulém turnaji elévů A se zmínil trenér Lukáš Jalový: „První zápas byl opět ve znamení přáteláku, kdy jsme vytvořili dva vyrovnané týmy a zahráli si, myslím, celkem solidní duel.“

Další zápas čekalo Hattrick měření sil se Znojmem. „Soupeř začal lépe a hned ze startu se dostal do vedení. Kluci se však rychle vzchopili a protivníkovi se vyrovnali. Zápas měl skvělé tempo. Měl velký náboj, skvělé akce a hezký florbal. Jedno z nejlepších střetnutí v této sezóně, kterým nám ukázal, jak na tom jsme v porovnání s těmi nejlepšími,“ vyzdvihl Jalový.

Také třetí utkání proběhlo proti Znojmu. Na rozdíl od předešlého duelu však Hattrick od začátku hrál aktivně a až na menší herní výpadky opět podali Brňané kvalitní výkon. „Poslední zápas byl také proti Znojmu. Opět to byl povedený duel a kluci nemohli vypustit žádný souboj. Zpočátku se nám moc nedařilo, jenže po chvíli přišlo zlepšení naší hry a dostávali jsme soupeře pod tlak,“ podotkl trenér.

„Za celý turnaj musím kluky pochválit. Všechna utkání byla těžká a my je zvládli dobře. Až na pár momentů jsme měli dobrý pohyb jak s balónkem, tak i bez něj. A hlavně díky tomu jsme všechny duely zvládli,“ uzavřel hodnocení akce Jalový.

Výběr přípravky

V sobotu se kluci utkali v Telnici dvakrát s elévy Gullivers, domácí Telnicí a holkami Bulldogs. „V zápase proti slečnám jsme byli od začátku lepším týmem. Kombinacemi jsme je přehrávali a přesným zakončováním jsme utkání dovedli k vítězství. Další měření sil už však tak dobře neprobíhala,“ poznamenala trenérka Sabina Grycová.

„Vždy jsme vydrželi hrát svoji hru pouze v prvním poločase. Ve druhém dějství jsme soupeře nechávali často neobsazené a nebyli jsme schopni si pořádně přihrát,“ vytkla Grycová. Zároveň dodala, že pro tuto kategorii stále platí to stejné: „Je potřeba zrychlit veškeré činnosti, od pohybu přes přihrávky až po střelu. Snad to kluci pochopí a bude tomu odpovídat i snaha na tréninku.“