Napsal 4. duben 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Povede se Hattricku vyrovnat? Finále první ligy pokračuje doma

Hattrick má poslední šanci, aby změnil výsledek série. Ve finále první ligy ztrácí na Black Angels dva zápasy a doma se bude snažit o vyrovnání. Podaří se Brňanům zvrátit nepříznivý vývoj play-off a vynutí si pátý duel? O tom se rozhodne už tento víkend v Maloměřicích.

Povede se Hattricku vyrovnat? Finále první ligy pokračuje doma

Florbalisté Hattricku měli minulý týden dvakrát nakročeno k úspěchu. Nakonec však týmu Black Angels podlehli 3:6 a 5:8, což Pražanům zaručilo mečbol ještě před přesunem série do Brna. Z pohledu prvního mužstva po základní části naprosto dokonalá situace. Pro svěřence Marka Fialy naopak pozice, kdy musí pro titul a postup vyhrát tři utkání za sebou.

V systému první ligy, kdy se hraje finále na tři vítězné zápasy, ještě nikdo nedokázal obrátit ztrátu 0–2. Hattrick ale ani přesto neztrácí sebevědomí a je odhodlaný se poprat o svoji historickou šanci. Protože dokud Black Angels neuzavřou sérii, stále existuje naděje. Brno navíc na tohoto rivala už letos vyzrálo, když ho v osmifinále Poháru České pojišťovny vyřadilo výsledkem 8:3.

„Jsme na tom stejně jako před prvním víkendem. Stále nám chybí tři výhry a víme, co máme udělat, abychom jich dosáhli,“ pověděla opora Hattricku David Sládeček. Právě on zaznamenal v úvodních dvou duelech série dvě asistence.

„Pevně věřím, že tým je natolik silný, že s touto situací můžeme stále něco dělat. Společně se skvělými diváky, domácím prostředím a dobrým morálem věřím, že jsme ve finále ještě neřekli poslední slovo,“ burcuje Sládeček. Proto se dá od střetnutí v Maloměřicích čekat pořádný náboj a bitva do posledního dechu.

Třetí zápas finále proběhne v sobotu 6. dubna se začátkem od 17 hodin. Pokud Hattrick vyhraje a sníží stav série, bude o den později ve stejný čas na programu čtvrté utkání. Přijďte i vy podpořit brněnské mužstvo do SH Maloměřice v boji o Tipsport Superligu!