Napsal 29. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Juniorům ukončila sezónu Sparta

Je konec. Junioři Hattricku vypadli ve čtvrtfinále KB ligy s Black Angels a následně nestačili ani na Spartu v „béčkovém“ pavouku. Celkový výsledek ročníku však rozhodně není vůbec špatný. Hodnocení obou sérií připravil kouč juniorů Jan Nizner.

Juniorům ukončila sezónu Sparta

„S odstupem času, i po zklidnění negativních emocí, pro mě pořád platí, že v náš neprospěch výrazně zasáhlo snad nejhorší možné množství okolností. Ty velmi negativně ovlivnily celou sérii,“ pustil se trenér Jan Nizner do hodnocení čtvrtfinále s Black Angels. „U obou venkovních zápasů nás postihly problémy s dopravou a v obou se hned na úvod zranili klíčoví hráči. Na tyto zápasy jsme dorazili pozdě, neproběhla tak standardní předzápasová příprava a na vstup do utkání to mělo podle mě podstatný vliv. A de facto tedy i na celkový výsledek série,“ vyložil Nizner.

První čtvrtfinále proběhlo na půdě soupeře a Hattrick nakonec prohrál 4:8. „Úvodní zápas série jsme nehráli v optimálním složení. To, že jej nezvládneme, bylo v podstatě nutné akceptovat a družstvo jsme na to i připravovali. Obraz hry přesto byl navzdory všem okolnostem velmi slušný, v rámci možností jsme nachystali ‚podhoubí‘ pro další utkání,“ sdělil trenér Hattricku. „Do druhého střetnutí jsme soustředili maximální možné úsilí. V lepší sestavě, doma, s optimální přípravou. Jednoznačně jsme předvedli, jaký florbal umíme s takto kvalitním soupeřem hrát,“ pokračoval.

O výsledku série a postupu do semifinále proto rozhodlo utkání na hřišti Black Angels. „Třetí zápas venku (za mě mimo jiných, již zmíněných nepříjemností) byl jednoznačně stěžejním momentem. Hned v prvních minutách přišlo nepříjemné zranění jasného lídra týmu Adama Hemerky. Jeho vliv na sebevědomí celého družstva jsem mohl jednoznačně docenit právě v tuto chvíli. Než se kluci dostali hlavou vůbec k tomu, že jsou na hřišti, byl stav ještě ani ne v polovině první třetiny 4:0 pro domácí. To se v play-off a s takovým protivníkem v podstatě nedá zvrátit,“ uvedl Nizner. Hattrick se tak musel smířit s koncem v hlavním pavouku KB ligy.

https://www.facebook.com/ok.kohout/media_set?set=a.2115705388498711&type=3

Další boje zavedly Brno do vyřazovací části B, kde se mohlo pokusit získat bronz. V cestě však stála Sparta Praha. „Složení družstva, s nímž jsme tentokrát odjeli do Prahy, se v tomto případě už nedá označit jako nepříliš optimální, ale spíše jako legrační… Navzdory tomu mě kluci ovšem velmi mile překvapili. Jednak tím, jak zápas pojali stran nasazení a koncentrace. Po druhé tím, jakou hru byli schopni v tomto složení předvádět,“ vyzdvihl kouč Hattricku světlé okamžiky.

„Půlku duelu jsme dokázali Spartu držet v přesvědčení, že toto je ten Hattrick, se kterým se hrálo celou sezónu. Druhou polovinu se dorostenci rvali tak srdnatě, že ještě pět minut před koncem jsme drželi vedení o gól. Pouze výrazná fyzická převaha početně dvojnásobného soupeře nakonec rozhodla v náš neprospěch,“ zmínil Nizner klíčový faktor. Série se proto přesunula do Brna za nepříznivého stavu 0–1. Junioři potřebovali zvítězit, aby sérii ještě natáhli. To se ale už nepodařilo.

„Druhé, domácí a bohužel poslední utkání sezóny se mi komentuje velmi těžce. Nemůžu se zbavit dojmu, že důležití hráči už nedokázali najít motivaci pro další postup B pavoukem a soustředí se výhradně na play-off mužů, což jim ovšem nelze vyčítat. Cíle v tomto ročníku si tým juniorů za mě bezpochyby splnil, možná i překročil. Postupem do lepší A skupiny, předváděnou hrou a účastí ve čtvrtfinále play-off A. Nemůžu však zároveň popřít, že s formou, kterou jsem cítil z týmu před startem vyřazovací fáze, jsem pomýšlel i na lepší celkové umístění,“ uzavřel svůj komentář Nizner.