Napsal 22. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Hattricku chybí jedna výhra k postupu, semifinále se stěhuje do Ústí

Už v sobotu může být hotovo. Hattrick míří do Ústí nad Labem, kde chce ukončit semifinále první ligy. V něm vede po minulém víkendu 2–0 na zápasy a zbývá mu získat poslední bod k postupu do finále.

Hattricku chybí jedna výhra k postupu, semifinále se stěhuje do Ústí

Brňané se ujali náskoku v sérii díky výbornému výkonu minulou sobotu. Před více jak 170 fanoušky uspěli svěřenci Marka Fialy výsledkem 10:4, což byla vynikající situace do dalšího duelu. Ani v něm Hattrick nezaváhal a výhrou 5:1 dostal soupeře pod obrovský tlak. Jestliže Ústí chce do finále, musí nyní zvítězit třikrát v řadě. Pokud to nezvládne, postupuje Brno. „V sobotu rozhodoval dominantní výkon, v neděli nám potom zajistily druhý bod týmová práce a obětavost,“ zhodnotil trenér Fiala.

První pokus k ukončení série bude mít Hattrick už o víkendu. V hale Sluneta to však nebude mít podle všeho vůbec jednoduché. Minulé utkání zde skončilo pro tým FBŠ porážkou 5:6 a na stejném místě padl i před dvěma lety ve finále soutěže. Po rozhodující výhře 8:5 pak Ústí pokračovalo do Tipsport Superligy. Brnu se ale také povedlo sérii na Slunetě ukončit – stalo se tak v sezóně 2013/14, kdy Severočeši prohráli čtvrtfinále 1–3 na zápasy.

Nyní je ovšem situace úplně odlišná. Hattricku zbývá udělat poslední krok k postupu do finále, čímž by se opět o kousek přiblížil vytouženému postupu. „První víkend jsme zvládli dost možná lépe, než jsme si sami předsevzali. Hlavně pak první utkání,“ vystihl hráč Brňanů Jonáš Kůra. Současně však upozorňuje, že ještě není vůbec hotovo.

„V Ústí se musíme soustředit jen na ty zápasy, které nás čekají. Je potřeba hodit minulý víkend za hlavu a jet do Ústí s tím, že to v sobotu ukončíme,“ řekl Kůra. Přestože si tým uvědomuje, že půjde o nesmírně těžký úkol. „Už jen kvůli ústeckým fanouškům. Soupeř se určitě nevzdá a pokusí se sérii vrátit do Brna. Já ale věřím, že to zvládneme,“ poznamenal.

Třetí semifinále začne v sobotu 23. března od 17 hodin v ústecké hale Sluneta. Potenciální čtvrtý duel by proběhl o den později ve stejném čase.