Napsal 15. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

První liga míří do semifinále, Hattrick přivítá Ústí

Začíná jít do tuhého. Hattrick postoupil ze čtvrtfinále první ligy jasně 3–0 na zápasy, nyní ale stojí před mnohem těžším úkolem. V semifinále play-off na něj čeká Florbal Ústí, se kterým to je vždy drama. Úvodní duely bude hostit SH Maloměřice o víkendu 16. a 17. března.

První liga míří do semifinále, Hattrick přivítá Ústí

Brňané si do prvního kola vyřazovací části vybrali České Budějovice. Proti nim zaznamenali tři výhry ze tří pokusů a v nejkratším čase pokračovali dále. Hattrick navíc dvakrát nastřílel svému soupeři přes deset gólů, když uspěl 17:4, 4:0 a 11:5. Svěřencům Marka Fialy zkrátka vycházelo prakticky vše podle plánu.

O něco větší problémy mělo právě Ústí. Do play-off vstupovalo ze šestého místa, odkud si ho zvolil za protivníka třetí Chomutov. A úvodní severočeské derby zvládl papírový favorit 5:3. Další průběh série si však vzalo do svých rukou Ústí a zvítězilo třikrát za sebou. Z postupu se mohlo radovat díky výsledkům 8:3, 9:7 a 4:3.

Semifináloví soupeři letos odehráli dvě vzájemná utkání. Poprvé si lépe vedli Severočeši, kteří Brno přetlačili v prodloužení 6:5. Odvetu na domácí půdě ovšem vyhrál Hattrick – tři body získal zásluhou těsného skóre 5:4. Nadcházející série proto definitivně rozhodne, kdo je lepší.

„Čekám velice těžkou sérii, ve které budou rozhodovat detaily. Ústí má několik dobrých hráčů, na než si budeme muset dávat pozor,“ sdělil hráč Hattricku Lukáš Jalový. Obránce mužstva zároveň ví, co bude potřeba udělat pro úspěch: „Dle mého nás k vítězství v sérii dovede pevná obrana a dobré řešení rychlých protiútoků. V náš prospěch hraje i vyšší hráčská kvalita týmu a zkušenosti.“

Současně ale dodal, že nesmí chybět ani fanoušci. „V neposlední řadě budeme potřebovat ještě větší podporu našich skvělých diváků. Věřím, že všechny tyto faktory se na hřišti projeví a dopomohou nám k postupu do finále,“ doufá Jalový.

Úvodní dva zápasy semifinále se uskuteční na domácí hale Hattricku v Maloměřicích. Bude hrát v sobotu 16. března od 19 hodin, na což naváže druhý duel v neděli 17. března se začátkem od 15.00.