Napsal 14. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Šiška s Guldou hodnotí dosavadní průběh play-off

Kromě trenéra Marka Fialy dohlíží na hráče Hattricku i další členové realizačního týmu. Mezi ně patří asistent Simon Šiška a fyzioterapeut Martin Gulda. Jak oni prožívají dosavadní play-off první ligy?

Šiška s Guldou hodnotí dosavadní průběh play-off

Ve čtvrtfinále se museli Brňané popasovat s Českými Budějovicemi.  A nakonec postoupili s přehledem 3–0 na zápasy. „Výkony s Budějovicemi hodnotím pozitivně. Sice jsme dostali pár laciných gólů, ale ve dvou utkáních jsme nastříleli dvouciferný počet gólů. Vyšly nám i přesilovky a jednou jsme udrželi nulu,“ bilancoval Šiška. Mužstvo podle něj určovalo po celou dobu obraz hry a Štírům prakticky nic nedovolilo. „Takže posílám ještě jednou klukům pochvalu,“ doplnil.

Další fáze soutěže ale nebude o nic snazší. Ba naopak. V semifinále se Hattrick utká s Ústím, které umí každého soupeře hodně potrápit. „Ústí za mě patří mezi top tři týmy ligy. A to navzdory jeho umístění po základní části. Mají vyvážený kádr, velkou kvalitu při hře s míčkem a superligové zkušenosti,“ upozorňoval Šiška. Proto se dají očekávat velmi kvalitní duely. „Bude rozhodovat, kdo udělá méně chyb. Soupeře respektujeme, ale věříme v naše dovednosti a v postup do finále,“ nepochybuje trenérský asistent.

Šiška zároveň říká, že Hattrick s Ústím do semifinále už nějakou dobu počítal. „Proto jsme se už v trénincích i během čtvrtfinále snažili dostat do hry určité prvky. Tréninkový týden je jinak v podstatě standardní – kvalitně odmakané tréninky a videoanalýza,“ popisoval přípravu na dalšího rivala.

Také Gulda si myslí, že výkony proti Budějovicím byly přesvědčivé: „Bohužel však podle nich nemůžeme posoudit naši fyzickou a herní připravenost, protože jsme sérii ovládli 3–0. Zapotili jsme se jen ve druhém zápase, kdy jsme neproměňovali šance a soupeř do toho dal vše, co v něm bylo.“

Série s Ústím tak bude podle Guldy náročnější hlavně fyzicky a takticky. „Bude hodně záležet na detailech a musíme zúročit naši dosavadní práci v sezóně. Myslím si, že kvalitativně jsme jeden z nejlepších týmů první ligy, a pokud kluci na hřišti nechají všechno, tak nám to nemá kam utéct,“ přeje si. „Po zdravotní stránce mají nějaké komplikace David Sládeček, Vít Máček a Jiří Halama. Jinak jsme fit a připraveni se o víkendu porvat o dva důležité body,“ sdělil Gulda k aktuální situaci mužstva.

První dva zápasy semifinále play-off proběhnou na půdě Hattricku. Duely se budou konat ve SH Maloměřice o víkendu 16. a 17. března. Zatímco v sobotu se začíná v 19.00, o den později bude úvodní buly už v 15 hodin.