Napsal 13. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Další zastávka: čtvrtfinále! Junioři postoupili přes Vítkovice

Junioři prošli do dalšího kola play-off! V osmifinále KB ligy vyřadil Hattrick nepříjemné Vítkovice díky výhře v ultimátním třetím zápase, který se konal u něj doma. Rozhodující gól navíc padl až v prodloužení.

Další zastávka: čtvrtfinále! Junioři postoupili přes Vítkovice

„Když vezmu v úvahu okolnosti, především ve vztahu ke komplikacím se sestavením družstva, uvědomíme si, že Vítkovice pro nás byly v nedávné historii vždy velmi těžkým soupeřem. Také jejich současný tým juniorů, bez ohledu na umístění v A skupině, je velmi kvalitní. Odehráli jsme podařenou sérii,“ sdělil trenér Hattricku Jan Nizner.

První utkání na domácí půdě Brna dopadlo lépe pro Vítkovice, jež braly nejtěsnější vítězství 4:3. „V sobotu jsme hráli bez nejlepších hráčů, kteří pravidelně nastupují za první družstvo. Postavili jsme kluky z dorostu, kteří nehráli v juniorské soutěži v podstatě ani jeden zápas,“ uvedl Nizner k nasazenému kádru.

„Pět minut před koncem to bylo 3:3. Ani jeden z týmů v ten moment neměl jednoznačně duel ve svých rukou, no tak ho do nich vzali rozhodčí… Přitom na hřišti se neděly žádné excesy směrem k pravidlům ani k sudím. Od obou celků byla hra v tuto chvíli (a mimochodem i během celé série) velmi korektní. Dvě minuty do konce si ovšem rozhodčí, při poměru vyloučení 3:0 z našeho pohledu, velice necitlivě vybrali naprosto tuctový zákrok, možná ani ne na volný úder, a bylo po zápase. Utkání skutečně ovlivnili velmi necitlivě a neprofesionálně. To mě namíchlo, a to jsem v tomto ohledu velmi zdrženlivý.“

O den později se Hattricku podařilo stav série vyrovnat. Junioři dominovali přesvědčivě 8:3. „Neděle byla jednoznačná – není co popisovat. Věřili jsme si (kromě mě 8-)), tentokrát v silnější sestavě jsme měli celý zápas pod kontrolou,“ popsal kouč Brňanů. Postupující tým do čtvrtfinále soutěže proto musel určit až klíčový třetí duel.

„Rozhodující utkání ve výborné atmosféře, za kterou chci rodičům, přátelům a blízkým hráčů touto cestou poděkovat. Zápas byl typický play-offový. Vyčkávání, hodně taktizování a strachu z jednoduchých chyb se střídalo s úseky brutální florbalové řežby na plný plyn. Měli jsme více štěstí a díky nahodilému pokusu rozhodli v prodloužení,“ komentoval Nizner konečné skóre 6:5p.

Hattrick tak pokračuje do čtvrtfinále KB ligy, kde už o víkendu 16. a 17. března narazí na Black Angels. Domácí duel bude na programu v neděli od 11 hodin v SH Maloměřice.

Související utkání
3:4
(2:0, 1:1, 0:3)
Sobota 9. březen 2019, 17:30
SH Maloměřice
Související utkání
3:8
(1:2, 1:4, 1:2)
Neděle 10. březen 2019, 16:00
SC Dubina Ostrava
Související utkání
6:5pp
(2:2, 2:1, 1:2, 1:0)
Úterý 12. březen 2019, 20:00
VUT CESA Brno 1