Napsal 11. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Nevzdáváme se! Junioři vyrovnali ve Vítkovicích sérii osmifinále

Doma sice těsně prohráli, ale venku se naplno vrátili do boje. Hráči Hattricku v KB lize juniorů vyrovnali osmifinále s Vítkovicemi na 1–1 díky skvělé výhře 8:3. Nyní bude čekat klíčový třetí zápas, v němž se rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále play-off.

Nevzdáváme se! Junioři vyrovnali ve Vítkovicích sérii osmifinále

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)

První gól sice daly Vítkovice, ale ještě do konce úvodního dějství se skóre překlopilo na stranu Hattricku. Vedení pak posílil zkraje prostřední části Jonáš Kůra a zápas pokračoval podle plánu. A nic příliš nezměnilo ani snížení domácího týmu na 2:3. Brňané totiž odpověděli dalšími pěti brankami v řadě.

Deset minut před koncem utkání měl Hattrick náskok 8:2. Jediný způsob, jak Vítkovice dokázaly na tuto situaci reagovat, byl ještě jeden čestný úspěch. Celkově tak hosté slavili vítězství 8:3 a vynutili si vyrovnání série 1–1 na zápasy. O osudu obou družstev proto rozhodne ultimátní třetí duel, který bude hostit opět Hattrick.

„Ze soboty jsme byli hodně zklamaní. Měl jsem tak trochu obavy, aby nechybělo potřebné sebevědomí. Průběh utkání nám ale potvrdil, že na soupeře jednoznačně máme. A pokud nám to nekazí někdo mimo hru, výsledek kontrolujeme,“ vyjádřil se v komentáři trenér Brna Jan Nizner.

Klíčové měření sil proběhne v úterý 12. března. Dějištěm se stane hala CESA VUT od 20 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 4. Gattnar (Sidunov), 22. Vojáček, 53. Sidunov (Gattnar) – 5. Hudeček (Kužela), 15. Kužela (Hemerka), 21. J. Kůra, 28. Hronek (J. Kůra), 32. Hemerka (Klimeš), 35 Hudeček (Kužela), 47. Hronek (Malich), 49. Hemerka. Střely: 19–22. Vyloučení: 2–3. Využití: 0–0. Diváků: 85.