Napsal 10. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Hattrick je v semifinále! Postup potvrdil na hřišti Budějovic

Cesta pokračuje! Florbalisté Hattricku zvítězili i ve třetím čtvrtfinále první ligy nad Českými Budějovicemi. Díky tomu Brňané postupují do semifinále play-off a přibližují se svému vysněnému cíli. Klíčové vítězství týmu mělo podobu 11:5.

Hattrick je v semifinále! Postup potvrdil na hřišti Budějovic

FBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:11 (2:5, 1:4, 2:2)

Hattrick otevřel skóre v neuvěřitelném tempu. Po čtrnácti vteřinách využil svoji šanci Marek Fuchs a předznamenal, jakým směrem se bude utkání ubírat. Dobrou práci v zakončení odvádělo Brno také v dalších minutách a zaslouženě posilovalo náskok. První třetinu tak završil Hattrick za příznivé situace, kdy byl průběžný stav 5:2.

Dominance hostů pokračovala i ve druhém dějství. Brňané opět kontrolovali vývoj zápasu a ukazovali, že si nenechají v žádném případě utéct postup. Po čtyřiceti minutách si Hattrick držel vedení 9:3 nejen díky skvělé týmové souhře, ale také zásluhou individuální kvality hráčů. V obou těchto ohledech byly České Budějovice až za Brnem.

Do třetí části zůstával Hattricku jediný úkol – nepustit luxusní náskok a uzavřít sérii. Přesně tyto úkoly zvládli Moravané na jedničku, přičemž se střelecky prosadil mimo jiné i Petr Graclík. Pro něj šlo o premiérovou trefu za FBŠ a pomohl k tomu, že mužstvo uspělo výsledkem 11:5. Jednoznačný postup 3–0 na zápasy byl na světě. Hattrick se dostal do semifinále soutěže v nejkratším možném čase a dal jasně najevo, že je v obrovské formě.

Osobní statistiky nejvíce obohatil Tomáš Brom dvěma góly a pěti asistencemi. Tím definitivně přeskočil v historických tabulkách klubu Lukáše Macálku a posunul se o jediný bod za Jaroslava Hlaváčka. Pokud by překonal i jeho, stal by se sedmým nejproduktivnějším hráčem Hattricku v éře od roku 2006. Nikdo z aktuálního kádru na tom není lépe než právě Brom. Dvě branky zaznamenal Luděk Ondráček a celkově má v této sezóně už 96 bodů. Kulatý milník v podobě stovky je proto velice blízko.

Hattrick je mezi nejlepšími čtyřmi týmy soutěže, stejně jako Black Angels, Karlovy Vary či Ústí. A právě s posledně jmenovaným soupeřem absolvuje Brno semifinále. Série, v níž se FBŠ popere o finále první ligy, startuje o víkendu 16. a 17. března v SH Maloměřice.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 1. Fuchs (Brom), 6. Jalový (Brom), 9. Ondráček (Brom), 11. Fuchs (Hronek), 13. Brom (Hronek), 32. Hronek (Fuchs), 34. Jalový (Brom), 36. Brom (Fuchs), 37. Ondráček (Medek), 46. Graclík (Blaha), 51. Hronek (Brom) – 18. Bučok, 20. Bučok (Procházka), 37. Hanák (Kudláček), 54. Malý (Hejplík), 57. Kudláček (Froněk). Střely: 21–27. Vyloučení: 4–3. Využití: 1–1. Diváků: 242.

Ohlasy trenérů

Lukáš Malý (Budějovice): „Nezvládli jsme vstup do zápasu, tím bylo v podstatě o jeho osudu rozhodnuto. Hattrick byl v celé sérii lepší a zaslouženě postupuje, gratulujeme. Pro nás i přes vyřazení se jedná o úspěšnou sezónu, když jsme už před měsícem splnili cíl. Získané zkušenosti zužitkujeme v dalších ročnících a budeme stále lepší.“

Marek Fiala (Hattrick): „Do utkání jsme šli s tím, že bude zásadní vstup do něj. Povedlo se nám naplnit plán a duel jsme dostali rychle pod kontrolu. Poté jsme už udržovali až do konce bezpečný odstup. Velmi povedený zápas odehrála lajna Máry Fuchse. Sérii jsme ukončili tak, jak jsme si předsevzali a vyhlížíme soupeře do semifinále.“

Související utkání
5:11
(2:5, 1:4, 2:2)
Sobota 9. březen 2019, 17:30
SH České Budějovice