Napsal 7. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Krůček od semifinále. Hattrick chce dodělat práci v Budějovicích

Hattrick má na dosah postup do semifinále první ligy. Ve čtvrtfinále vede nad Českými Budějovicemi 2–0 na zápasy a o víkendu mu stačí pouze proměnit mečbol. Brňané jsou natolik sebevědomí, že o sobotním vítězství vůbec nepochybují.

Krůček od semifinále. Hattrick chce dodělat práci v Budějovicích

Z úvodního kola play-off postoupí ten tým, který jako první nasbírá tři výhry. V sérii s Českými Budějovicemi tak má jednoznačně lepší pozici Hattrick. Svěřenci Marka Fialy si z domácího hřiště vezou na jih Čech stoprocentní bilanci a zbývá jim pouze rozdělanou práci dokonat. K tomu, aby Brno mohlo pokračovat mezi nejlepší čtyři mužstva, potřebuje získat poslední bodík.

Štíři mohou očekávat bouřlivou podporu z domácích tribun. Hattrick však bezmezně věří, že naváže na minulý duel odehraný v Českých Budějovicích. Jihomoravané ve 25. kole základní části porazili rivala 8:3 a ujistili se, že si tento tým vyberou i do čtvrtfinále. A přesně takováto strategie se zatím bohatě vyplácí.

Hattrick absolvoval první víkend play-off s naprostým přehledem. Zápasová premiéra ve čtvrtfinále vyšla Brnu na jedničku se skóre 17:4. O den později už sice tolik gólů nepadalo, jenže celek FBŠ i přesto výsledkově obstál díky čistému kontu Filipa Kejíka 4:0. Hráči Štírů tak nenaplnili svůj smělý cíl odvézt si z moravské metropole aspoň bod. Nyní se musí naopak snažit, aby si vůbec prodloužili sezónu.

„Od soupeře očekávám, že se bude chtít odrazit od druhého utkání v Brně. Budějovice budou tvrdé v osobních soubojích, hodně běhavé a zřejmě je požene plná hala,“ podotkl obránce Hattricku Jakub Andrle. Svému mužstvu ale věří a předpokládá, že postoupí v nejkratším možném čase: „Od nás čekám, že si poradíme s jejich osobní obranou jako v předchozích zápasech. V sobotu sérii ukončíme, nic jiného nepřichází v úvahu.“

Roli nejproduktivnějšího hráče v play-off zatím plní Luděk Ondráček díky osmi bodům z prvního víkendu. Na paty mu však šlapou i opory jako Tomáš Brom s David Sládečkem, kteří dosud nasbírali pět bodů.

Sobotní souboj o postup do semifinále první ligy je naplánován na 17.30 v SH České Budějovice. Pokud by Štíři první duel vyhráli, bude série pokračovat ve stejný čas a na stejném místě o den později. Hattrick je ovšem přesvědčen, že tak daleko nenechá situaci zajít.