Napsal 6. březen 2019 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 2.–3. března 2019

Další mládežnické souboje jsou minulostí. Do víkendového programu zasáhla kompletní kategorie dorostenců nebo mladších žáků. Zároveň se předvedli i hráči přípravky.

Mladé naděje Hattricku: 2.–3. března 2019

Dorostenci A

V předposledním dvojutkání se hrálo o pozice v první čtveřici tabulky. „První zápas s Gullivers jsme zvládli po taktické stránce. Díky bojovnému výkonu všech hráčů jsme získali tři body,“ pověděl kouč družstva Martin Komenda. Brňané tak dosáhli na konečný stav 4:2.

Během druhého utkání s Bulldogs Brno však došly především fyzické síly. „Kondiční připravenost soupeře znamenala kontinuální dotahovaní výsledku. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat se houževnatým protihráčům. A nutno konstatovat, že výsledek byl nepřímo úměrný předvedené hře,“ sdělil Komenda.

Hattrick má i po uplynulém víkendu šanci bojovat o play-off a vše je otevřené. Na čtvrtý Uherský Brod mu chybí pouhé dva body.

Dorostenci B

Dorostenci B pokračovali dalším turnajem, který zahájili duelem s Hornets. „Úplně se nám nedařilo dostat do naší hry. Zejména kvůli chybějícímu pohybu jsme nezvládli rychle přenášet hru na útočnou polovinu. Část utkání jsme tak bojovali s napadajícím soupeřem už při naší vlastní rozehrávce,“ řekl trenér týmu Michal Havelka.

„Nějaké šance jsme si navzdory komplikacím vypracovali. Více z nich jsme ale ve finální fázi neproměnili. I přes poměrně aktivní hru protivníka a naše pozitivní momenty jsme zápas sehráli, dovolím si říct, pod naše možnosti,“ doplnil Havelka. S tímto pohledem se ztotožňovali také hráči družstva.

„Ve druhém utkání se Znojmem, které soutěži zatím dominuje, jsme odvedli velmi dobrý výkon. Předvedená hra měla v podstatě všechny aspekty, na nichž pracujeme – rychlé zakládání útoků a schopnost aktivně tvořit. Dále snaha být v ofenzivě co nejvíce nebezpeční, reakce na změny a vyšší podíl správných řešení situací,“ pokračoval kouč Hattricku.

„Projevila se také vyšší míra spolupráce mezi hráči. Příkladem může být standardka ze středu hřiště, kterou si hráči zorganizovali zcela sami po time-outu soupeře. Bez nutnosti, abych jim cokoliv kreslil nebo jinak řídil. Výsledkem byl náš gól,“ popsal Havelka. „Výraznou roli sehrálo také sebevědomí, jež se projevilo odvážnou hrou i přes nepříznivý vstup do zápasu. Díky ní jsme s týmem složeným prakticky ze starších žáků odehráli vyrovnanou partii s lídrem tabulky, jehož kádr tvoří z větší části dorostenci,“ poznamenal Havelka.

Trenér celku tak mohl na závěr zhodnotit celý turnaj: „Ve světle zmíněných okolností vnímám turnaj, zejména pak druhé střetnutí, velmi pozitivně. Pro hráče to byla kvalitní zkušenosti, s níž velmi dobře naložili a dříve či později ji naprosto s jistotou zúročí.“

Mladší žáci A

Turnaj mladších žáků odstartoval pomalu již tradičním způsobem, jak popsal trenér Marek Fiala: „Začali jsme přátelákem a rozhozením hokejek mezi našimi dvěma družstvy. V dalších třech zápasech jsme však šli do boje už naostro. Hlavním úkolem bylo hrát aktivně a nutit soupeře k chybám.“ A to se Hattricku skvěle dařilo v duelu s Bulldogs. „Díky rychlému napadání jsme je dostávali rychle pod tlak. Drželi jsme míček, dali spoustu pěkných gólů a s přehledem vyhráli,“ vystihl situaci kouč.

Dále se pokračovalo měřením sil s Gullivers A. „V první půli jsme předvedli ospalý výkon. Protivník byl rychlejší a důraznější. Během druhého poločasu jsme se zvedli, jenže snížili jsme pouze na rozdíl jedné branky,“ upřesnil Fiala. Zato závěrečné měření sil s Telnicí dopadlo vítězně. „Většinu zápasu jsme si však počínali příliš individuálně a bez přehledu. Úkolem do příštího turnaje tak bude hrát více s hlavou nahoře a lépe řešit útočné akce jeden na jednoho,“ usoudil.

Mladší žáci B

Druhý výběr mladších žáků na úvod nemile překvapila Telnice. „Soupeř nás nenechal ani na pár sekund vydechnout a neustále vyvíjel tlak proti naší brance. Bohužel jsem se z této situace neuměli vyprostit ani v jednom z poločasů. Herní projev byl z naší strany dost utrápený,“ litoval lodivod týmu Pavel Kocourek. K tomu dodal: „Zároveň šlo poznat, že náš tým spolu nehraje kontinuálně po celou sezónu, kdy nás porazila zejména týmová hra.“

„Věděli jsme, že ani druhé utkání s Bulldogs nebude žádná sranda. Do něj jsme vstoupili oproti prvnímu střetnutí lépe. Nicméně nám uškodil nedůraz v předbrankovém prostoru, kde jsme nechali soupeře tvořit hru a nepomáhali jsme Davidovi Fillovi, který prokázal skvělý výkon,“ viděl nedostatky Kocourek. I přes prohru ovšem zhodnotil kladně druhý poločas. Uvedl, že Hattrick konečně začal hrát florbal. „Zvýšili jsme obětavost a vytvořili si několik pěkných šancí, které jsme ale neproměnili,“ podotkl.

Před dalším zápasem s Hornets se Hattrick soustřeďoval, aby navázal na druhou půlku proti Bulldogs. „Jak u nás bývá už zvykem, v neočekávané chvíli se ukáže naše síla. Hornets do té doby porazili oba své soupeře, my jsme však vstoupili do boje s velkým nasazením,“ líčil trenér. „Na hřišti byly k vidění krásné přihrávky, tvorba akcí, důraz před bránou a současně neustálý tlak na protivníka. Ten si jen těžko hledal cestu ven z prekérní situace,“ nastínil Kocourek.

Trenér ocenil celý tým pochvalou. „Opět se ukázalo, že pokud dokážeme bojovat a nepřistoupíme k zápasu lhostejně a bez emocí, jsme schopni prokázat určitou kvalitu. To znamená tvořit si příležitosti, a hlavně u hry přemýšlet,“ vyjmenoval kouč Hattricku. A zmínil, že už se těší na další turnaj. „Pokusíme se zapracovat na vstupu do úvodních utkání, aby to ani naši první soupeři neměli jednoduché,“ uzavřel komentář.

Výběr elévů

„První zápas jsme pojali jako takový přátelák, jelikož jsme hráli proti mladším žákům z našeho klubu. Vytvořili jsme dva vyrovnané týmy a kluci si mohli zahrát vcelku slušný zápas,“ komentoval za trenér Výběru elévů Lukáš Jalový.

V dalších třech zápasech ovšem Hattrick tvrdě narazil. „Proti kvalitním soupeřům jsme měli jen málo šancí na úspěch. I přesto bylo v každém duelu několik momentů, kdy jsme hráli vyrovnanou partii. Dokonce si troufám říct, že jsme byli i v krátkých úsecích hry i lepší,“ poukázal Jalový. A na těchto věcech by měl tým stavět, aby se jich objevovalo více i proti starším a lepším rivalům.

„Celkově si ale myslím, že se nám turnaj úplně nepovedl. Umíme hrát mnohem lépe, než jak jsme se prezentovali na Tesle,“ upřesnil kouč.

Přípravka Red, Blue

O kategorii přípravek se zmiňovala Sabina Grycová: „Kluci a holky poměřili síly mezi sebou a potom také s Bulldogs, Letovicemi a Blanskem.“ Děti podle ní zaznamenaly vydařené zápasy. „Jen proti tradičnímu rivalovi z Brna tahaly oba celky za kratší konec,“ doplnila. U určitých hráčů, kteří letos začínají, přitom pozoruje progres: „Někomu stále ještě chybí větší odvaha hrát a bojovat o míček v soubojích. Věřím, že se to s větším počtem odehraných turnajů bude zlepšovat.“